Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Známe tváre fotili so svojimi miláčikmi pre dobrú vec: Čivava zachránená z pazúrov hada a naháč z hlavnej stanice

09.11. 2021

Dvanásť českých osobností sa rozhodlo zvečniť so štvornohými miláčikmi pre dobrú vec. Tento rok v lete začal vznikať projekt, ktorý spojil známych mužov českého šoubiznisu. Martin Zounar, Milan Perútka, David Gránsky, Robert Jašków, Miroslav Etzler, Filip Blažek, David Svoboda, Martin Písařík, Martin Kraus, Miroslav Šimůnek, Peter Vojnar a Tomáš Kraus nafotili nový kalendár Pes a celebrita. Projekt, za ktorým stojí Online psia škola chce pomáhať ďalším štvornohým chlpáčom. Výťažok z jeho predaja pôjde na organizáciu Pes najvernejší priateľ, vďaka čomu sa bude mať mnoho ďalších psov oveľa lepšie. Finančná čiastka tak pôjde na psíkov, ktorí nemajú domov alebo potrebujú pomoc.

Nový charitatívny kalendár vznikol počas tohtoročného septembra, kedy sa v dvoch dňoch fotilo na statku v Hořoviciach a na záhrade súkromnej vily v Prahe v Klánoviciach. Za objektívom stál fotograf Jaroslav Urban, ktorý zábavne zvečnil dvanásť známych mužov. Mnohí z nich si na fotenie vzali práve svojich miláčikov. Tak to bolo napríklad u Martina Zounara. „Ja som sa fotil s dvoma psíkmi. Jeden sa volá Fík a je to cane corso a váži 55 kíl, ten je moja žena. A vedľa je Limpy, to je nemecká doga a tá má okolo 77 kíl. Boli pozorní, pretože som sa fotil s mäsom, obaja čakali, či si to sústo do úst dám alebo nedám a myslím, že nás to koleno pred objektívom zjednotilo,“ zveril sa Martin Zounar.

Na krste nechýbal ani moderátor Petr Vojnar, ktorý sa rozhodol fotiť pre dobrú vec aj napriek svojej alergii. „Vlastného psíka nemám, pretože som alergik a nemôžem mať psa. Ale pre dobro veci som neodmietol. Dostal som ho prideleného, ​​ale fotenie to bolo skvelé. Rýchlo sme sa zžili a psík ma počúval aj preto, že som mal po celý čas v puse kus párku. Inak by sa so mnou vôbec bozkávať nechcel,“ zveril Petr Vojnar na slávnostnom krste kalendára.

So svojim maznáčikom pred objektívom pózoval aj David Gránský. „Fotil som s naším čivavákom Elvisom. Bolo to veľmi fajn a veľmi som si to užil,“ zveril sa herec a spevák. Milan Peroutka zase pózoval s peruánskym naháčom Hugom, ktorého má z útulku. „Našli ho na hlavnej stanici a šiel do útulku, kde ho objavila moja segra a priniesla nám ho na Vianoce,“ zveril sa Milan Peroutka s tým, že fotenie samotného kalendára prebiehalo zaujímavo. „Krátko pred fotením sa pobil a chýbalo mu kus ucha a všade mu tiekla krv, našťastie sme to zvládli,“ povedal herec a spevák.

Svojho psíka vzal na fotenie aj herec Filip Blažek. Ten je v kalendári s ich čivavou fenkou Fionkou. „Bola z pestárne a postupne sme ju dávali dohromady. Zachránili sme ju, pretože skončila medzi hadmi. Bola taká maličká, že jej nemohli ani pichnúť kanylu. Dostala sa z toho a je teraz spokojná ak tomu ešte bude vidieť,“ prezradil Filip Blažek.

Krstnými mamami kalendára boli Anna Julie Slováčková a Lucia Vondráčková. Obe sú milovníčky zvierat, teda nemohli odmietnuť, a to aj napriek tomu, že doma majú miesto psov mačky. „Rada sa vždy pridám k projektu, ktorý je na podporu zvierat. Psíka by som veľmi chcela, ale k môjmu pracovnému vyťaženiu to nejde. Možno za pár rokov, keď budem mať nejaký domček pri lese, pretože sa mi páčia veľké plemená, napríklad dogy,“ zverila sa Anička Slováčková. A Lucia Vondráčková dodala. „Zvieratá milujem, doma máme dve mačky, ktoré sú z útulku. Chceli sme pár, aby sa jedna necítila osamotená a tiež nejakému zvieratku pomôcť,“ prezradila speváčka na slávnostnom krste, ktorým sprevádzala herečka Anna Kulovaná.

Štítky:
Komentáre