Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Čo z nás robí dobrých “páničkov”

Váš pes by pre vás urobil prvé posledné, o tom asi netreba diskutovať že?

Ale čo vy, máte to rovnako? Ako zistiť, že im ich lásku, záujem a starostlivosť dostatočne vraciame? A čo z nás vôbec robí „dobrých“ páničkov ?

Neustále sa vzdelávame

Rovnako ako celý svet okolo nás aj starostlivosť o zvieratá zažíva neuveriteľný vedomostný boom. Vďaka vedeckému pokroku a moderným technológiám nebolo vzdelávanie z pohodlia domova nikdy jednoduchšie. A práve vďaka tomu môžeme našim maznáčikom zaistiť tú najlepšiu starostlivosť.

Kúpte si preto do knižnice pár kníh o psom správaní, mysli alebo starostlivosti, ponuka na trhu je široká a každý si určite nájde to svoje. Počúvajte podcasty (svojím počúvaním môžete podporiť aj ten náš  Osvedčené postupy a najlepšie metódy pozitívneho výcviku pre vás pravidelne aktualizujeme v našich kurzoch. 

Vnímame potreby nášho psa

Psy sú rovnako ako my individuálne osobnosti, ktoré majú svoje vlastné emócie a potreby. Správny majiteľ by preto mal mať svojho psa „napozeraného“ a spoznať, čo potrebuje. Rovnako ako my, občas aj psy jednoducho „nemajú deň“. Nenúťte ich do výbehu k ostatným psom, ak nechcú.

U návštev rešpektujte ak si chce pes zaliezť do pokoja, to isté platí pri hraní a nútení k hre s deťmi. Ak sa váš maznáčik dnes nechce hrať alebo sa maznať, rešpektujte to. On za vami sám príde až mu budete chýbať.

Prispôsobte dĺžku a náročnosť aktivít svojmu psovi. Niekedy jednoducho nie je deň a hnať sa za výkonmi cez odpor a frustráciu za to nestojí.

Poskytujeme dostatok podnetov

Poznáte ten pocit, keď je všetko okolo vás monotónne, rovnaké, nudné? Takto sa ale cíti aj jeden domáci maznáčik, u ktorého chýba dostatok zamestnania jeho mysle. Jazdite na výlety, choďte na dlhé prechádzky a meňte trasy. Objavujte svoje okolie s najlepším parťákom po svojom boku. So psom môžete podnikať aj výlety do niektorých zámkov a zoo, na túto tému sme sa rozhovorili v samostatných článkoch.

Zamestnajte nielen telo, ale aj mozog. So psom sa môžete učiť triky, nové povely, investovať môžete aj do hračiek, hlavolamov alebo ňuchacieho koberčeka.

Nezabúdajte mu spestriť aj jedálniček. Podeliť sa s ním môžete napríklad o širokú škálu ovocia a zeleniny, rôzne druhy sušených orgánov alebo mäsa, odvážnejší z vás sa môžu pustiť do domácich pamlskov.

Každodenná starostlivosť

Cieľom každého majiteľa by malo byť, aby sa jeho štvornohý parťák cítil v kožúško čo najlepšie. Starať sa nielen o zdravie a vzhľad preto musíme každý deň. Čistite svojmu miláčikovi zuby kefkou a pastou určenou pre psov, vyčesávajte podsadu, srsť udržujte čistú, vzdušnú a podľa konkrétnych potrieb vášho psa.

Svojho maznáčika učte na všetku manipuláciu. Strihanie pazúrikov, čistenie zubov alebo kontrolu labiek môžete so svojím chlpáčom trénovať už od šteňaťa. Všetko to učíme v kurze Základná poslušnosť.

Pravidelne absolvujte veterinárne prehliadky, majte platné všetky očkovania a nezabúdajte na ochranu pred parazitmi.

Problémy riešime hneď

Ak sa nám niečo na našom maznáčikovi nezdá, nebojíme sa vyhľadať odbornú pomoc. Kontaktujte svojho veterinára a dohodnite sa na ďalšom postupe. Neriešte zdravotné problémy na sociálnych sieťach, ale vyhľadajte pomoc skúseného odborníka. Vždy je lepšie zájsť na veterinu „zbytočne“, než riskovať zhoršenie stavu a následnú náročnejšiu starostlivosť. Prevencia je vždy jednoduchšia, lacnejšia a rýchlejšia ako následná terapia.

Investujte do kvalitnej výživy a pamlskov, venujte sa pohybu a udržujte svojho maznáčika fit. Tak sa stanete tým najlepším pánom pre svojho chlpáča. 🙂

Komentáre