Nemecký ovčiak

Pôvod plemena a jeho pôvodné využitie

• Nemecký ovčiak už podľa názvu pochádza z Nemecka.
  • Je to ovčiarske plemeno, ktoré sa predtým využívalo ako pastierske plemeno. Najčastejšie na pastvu oviec, kráv alebo iného dobytka.

Sfarbenie a typy srsti plemena

• Nemecký ovčiak môže mať tri typy srsti a to je:
  • Krátká tvrdá srsť
  • Dlhá tvrdá srsť
  • Dlhosrstý
  • Toto plemeno má aj niekoľko sfarbení, ako sú napríklad:
  • Celočierná
  • Vlkošedá
  • Čierna s červenohnedými náznakmi
  • Čierna so žltými náznakmi
  • Čierna so šedými náznakmi
  • Čierna s hnedými náznakmi

Povaha plemena

• Nemecký ovčiak je povahovo veľmi milý, ochranársky, dobrý, múdry a skvele sa hodí do rodiny.
  • Toto plemeno ale potrebuje výcvik a výchovu, bez toho sa nezaobíde, pretože mohlo by sa stať, že z neho bude “nezvládnuteľný” pes.
  • Potrebuje veľa pohybovej aktivity a môžete s ním robiť množstvo psích športov. Jedinou nevýhodou je, že nemeckí ovčiaci často trpia na bolesti kĺbov a vo všeobecnosti bolesti nôh.
  • Nie je to pes, ktorý je vhodný pre začiatočných psíčkarov a v žiadnom prípade sa nehodí do bytu.
  • Je to pes, ktorý má záujem o výcvik a bude sa veľmi snažiť a skúšať Vám vo všetkom porozumieť.

Zdravie plemena

• Ako už bolo spomínané, tak toto plemeno často trpí bolesťami kĺbov a nôh.
  • Ak by ste mu neposkytli dostatok pohybu, mohlo by dôjsť aj k nadváhe a u takto ťažkého plemena sa tá váha horšie zhadzuje.
  • Dĺžka života sa pohybuje okolo 10-13 rokov, ale môže aj viac.

Kompletnú výchovu Vášho psíka Vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde sú všetky hlavné povely vrátane názorných videí krásne vysvetlené.