Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Bolestná strata. Smrť Slávikovho miláčika: Skončí na hrobe Gotta?

Smrť milovanej sučky Stelly (†10), ktorá stála Karlovi Gottovi (†80) v jeho posledných dňoch po boku, neoplakávajú len vdova Ivana (44) a dcéry Charlotte (14) a Nelly (12). Zarážajúca je podobnosť priebehu choroby ako u jej pána.

„Najdrahšie Stellinko, ďakujeme Ti za nádherných desať rokov, ktoré sme spoločne v láske a psej radosti mohli s Tebou prežívať. Niektoré veci sú medzi nebom a krajinou a len Boh vie, prečo si pred pár mesiacmi ochorela. Diagnóza znela: lymfóm,“ lúčila sa s ňou v pondelok večer na Instagrame Ivana Gottová (44).

Zradný lymfóm

V roku 2015 pritom lekári u Karla diagnostikovali aj nádorové ochorenie čiže takzvaný lymfóm. A keď Slávik po prekonanej rakovine lymfatických uzlín oznamoval pred dvoma rokmi v septembri na Facebooku, že bojuje s akútnou leukémiou, pridal k statusu svoju fotku práve s fenkou Stellou, ktorú na chalupe v Doubici zaobstarala jeho manželka Iva. Gott podľahol zákernej chorobe 1. októbra 2019 a len tri mesiace po odchode svojho pána ochorela rovnakou chorobou aj Stella!

Išlo to strašne rýchlo

„Vdova Ivana urobila všetko, čo bolo v jej silách, a poskytla jej tú najlepšiu liečbu. Pravidelne ju vozila na ožarovanie,“ prezradil Aha! zdroj z rodiny Gottových. „Už to vyzeralo, že je zo všetkého úplne vonku, a potom sa to pos*alo strašne rýchlo,“ napísala na sociálnu sieť riaditeľka výcviku Helppes Zuzana Daušová. Stella podľa jej slov podstupovala aj ožarovanie. Všetky snahy o jej uzdravenie ale boli márne. „Na rakovinu bohužiaľ umierajú aj psíkovia oveľa mladší…“ konštatovala smutne Daušová s tým, že na Steline chorobe sa mohol podpísať stres okolo chorého pána. „Mala k tomu asi predispozícia,“ uzavrela cvičiteľka psov.

Kam s miláčkom?

Kde a ako všetkými milovaná Stella skončí? „Túto informáciu si nechá rodina pre seba,“ odpovedala včera na dotaz Aha! tlačová hovorkyňa Gottových Aneta Stolzová. Stella môže skončiť aj na záhrade Bertramky alebo chalupy v Doubici, ktorú si Slávik zaobstaral krátko pred smrťou. A ešte existuje tretia možnosť, ktorá je asi najpravdepodobnejšia…

Fanúšikovia Majstra by boli najradšej, keby jeho milovaný psík spočinul v blízkosti svojho pána. Pokiaľ by sa rodina rozhodla pre túto možnosť, teda uložiť ju u Karlovho hrobu na cintoríne na pražských Malvazinkách, je jediný spôsob, ako to možno urobiť. „Najprv by museli nechať sučku spopolniť a potom jej popol uložiť do urny z celulózy a kokosových vlákien, z ktorej potom vyrastie strom,“ opísal Aha! jeden z psíčkarov.

„Na internete si zvolíte medzi borovicou, ginkom, dubom, jaseňom, bukom či javorom. Za dvetisíc korún vám dorazí urna s vybraným semienkom a substrát. Do spodnej časti príde popol, následne celú urnu zasadíte a zalejete. Popol je vlastne hnojivom pre strom,“ vysvetlil. Nech už Stella skončí kdekoľvek, jedno je isté… „Vieme s pozemskou istotou, že už zase ležíš pri nohách svojho milovaného pána. Stella, zostávaš v našich srdciach a pozdravuj tam hore…“ odkázala Ivana Gottová.

Psie kremácie za 20 tisíc kč

V dnešnej dobe je úplne bežné, že sa rodina so svojimi zvieracími miláčikmi môže rozlúčiť pri súkromnom obrade v psom krematóriu. „Po smrti sa privezie telo, oni ho dajú do mraziaceho boxu, dohodne sa termín kremácie. Samotná rozlúčka prebieha v bielo vymaľovanej miestnosti, kde je uprostred otvorená „rakva“ a psík vyzerá, ako že spí, a smútoční hostia sa môžu rozlúčiť. Tiež majú možnosť priniesť jeho obľúbenú hračku a dať mu ju do urny so sebou na poslednú cestu. Cez sklo sledujete, ako ho dávajú do kremačnej pece. Po hodine je na vyzdvihnutie urna s popolom,“ popísal Aha! ďalší z milovníkov psov, ktorý nedávno podobný pohreb podstúpil. Ceny takýchto kremácií sa pohybujú okolo 20 tisíc českých korún.

Karla nepočúvala a utekala

Svojho pána Stella veľmi milovala, ale vôbec ho nepočúvala! „Ja som na ňu veľmi dobrý, taký ten pán, čo jej dá nejakú dobrôtku – napríklad cukor – a moc na ňu nekričí, keď niečo prevedie,“ tvrdil Aha! Gott. Tým, kto naopak dokázal Stellu porovnať, bola spevákova manželka Ivana. Kedykoľvek prišla na Bertramku návšteva a Stella so zvedavosťou, kto prichádza, prešmykla medzi vchodovými dverami von, často utiekla pred bránku na dvor, kde sa ocitla priamo na ulici. „Stellinko, poď domov,“ často ju volával Karol s návštevou vo dverách. Milovala byť na čerstvom vzduchu a evidentne tým vždy naznačovala, že by sa išla vyvenčiť. Spolu so Stellou zdrhával na ulici aj kocúrik Gottových Chicco.

Plače aj Dominika

SSlzy do očí vtlačila smrť Stelly aj najstaršej Slávikovej dcére Dominike (46). „Bola strašne dobrá a priateľská. Podľa mňa odišla za otcom, aby bola s ním. Nehovorte mi, že sa to všetko, čo sa stalo, na jej stave nepodpísalo,“ povedala Aha! „Kedykoľvek som išla na Bertramku, tak som jej zakaždým priniesla nejakú dobrôtku,“ dodala Gottová.

Zdroj: www.ahaonline.cz

Komentáre