Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Termo peliešky, čo to je a ako fungujú?

Termo peliešky sa stávajú čím ďalej populárnejšími medzi psími majiteľmi. A je k tomu tiež oprávnený dôvod. Vďaka inovatívnemu spôsobu výroby sú peliešky úžasným variantom pre každého chlpáča, ktorý ocení komfort tej najvyššej kvality. Okrem pohodlia má ale aj celú radu ďalších benefitov. Poďme sa teda spoločne pozrieť, čo to vlastne termo peliešok je.

Ako peliešok funguje?

Peliešok je tvorený technológiu Thermo Switch. Každý model je tvorený 2 vrstvami, ktoré sú od seba rozdielne drobným značením slniečka a snehovej vločky. Tie pomáhajú pánovi odlíšiť „chladiacu“ a „hrejivú“ vrstvu. Každý model je naviac vyplnený vysokou vrstvou mäkkej výplne, ktorá zaručuje ten najvyšší komfort. Niektoré modely naviac obsahujú pamäťovú penu, ktorá je oporou pohybovému aparátu. O tom viac ďalej.

Chladiaca strana je vyrobená z materiálu odolného proti špine a vode. Hrejivá strana je dostupná vo variantoch Velour alebo syntetická koža. Peliešok nemusíte obracať naruby ani inak upravovať, stačí ho len obrátiť na požadovanú stranu.

Veľkou výhodou je vysoko odolný snímateľný poťah, ktorý sa dá zložiť a vyprať v práčke pri 30⁰C. Obe strany naviac vydržia aj škrabanie a hrabanie psov, ktorí si peliešok potrebujú ku spánku „pripraviť“.

PELECH ThermoSwitch SANTORINI – na našom e-shope

Prečo peliešok zaobstarať?

Dva spôsoby využitia zaručujú tú najvyššiu kvalitu odpočinku za každého počasia. Hrejivá strana udržuje zvieratá v teple a pred chladom chránia aj pohybový aparát. Vďaka tomu je veľmi populárny u starších jedincov a psích športovcov. Chladiaca strana zaistí v letných mesiacoch potrebné pohodlie a úľavu od tepla. Niektorí chlpáči môžu uprednostňovať peliešok pred chladiacimi dečkami z dôvodu mäkkej výplne, ktorá zaistí len to najlepšie pre každého maznáčika.

Obľúbený sa vďaka svojej funkcii stal aj u psov, ktorí inak pelechy nevyhľadávali alebo v nich spať „nevedeli a nechceli“.

Moderný design doplnený o jednoduché farby je príjemným plusom pre nadšencov do štýlových psích výbav.

Ktoré psíky ho ocenia?

Peliešok sa hodí pre psov všetkých veľkostí a vekových kategórií. Tiež si ho veľmi chvália majitelia menej chlpatých psov, ktoré im pomáhajú držať sa v teple aj behom mrazivých nocí. Ideálny je tiež pre plemená menej robustné, teplá strana naviac pomáha ochraňovať pohybový aparát, ktorému spanie na chladnom a tvrdom povrchu škodí. Chlad od zeme je vrstvami peliešku izolovaný a tým je zaručený ten najkvalitnejší odpočinok.

Vyhľadávajú ho majitelia šteniat, psích seniorov, ale aj dospelákov. Peliešky si veľmi chvália aj chovatelia mačiek, ktoré vždy vyhľadávajú teplé miesta v dome. Predstava teplého pohodlného peliešku sa teda nepozdáva len psom a na svoje si príde naozaj každý chlpáč.

Z osobných skúseností odporúčam peliešok pre psích seniorov. Naša fenka starnutím stráca srsť a peliešok s „vyhrievaním“ jej uľavil nie len od zimy. Naviac je veľmi drobná a trpela na chlad, ktorý jej už tak chlpatý mäkký peliešok dokázal dostatočne zaistiť. Peliešok jej uľavil od chladu, zamilovala si ho od prvej noci a z jej odpočinkových miest je jednoznačne najobľúbenejší.

Na našom eshope nájdete množstvo psích thermopelieškov, tak sa poďte pozrieť a vyberte si zo širokej ponuky pre vášho štvornohého miláčika to najlepšie.

PELECH ThermoSwitch KORFU – na našom e-shope

Naše tipy

  1. Modely MILOS zabezpečujú to najväčšie pohodlie pre psov, ktorí sa pri spánku potrebujú rozťahovať a prekážajú im vyplnené okraje. Mäkkosť peliešku je zaistené plyšovou výplňou. Peliešok je jednoduchý na údržbu.
  2. Modely KORFU sú plnené mäkkým plyšovým materiálom a zabezpečujú perfektnú tepelnú izoláciu, naviac chránia aj pred chladom od studenej zeme. Extra pohodlie zabezpečujú mäkké vyplnené okraje.
  3. Kolekcia PAROS-LUX je vyplnená pamäťovou penou, ktorá zaručuje ten najvyšší možný komfort a úľavu pohybovému aparátu zvieraťa.

4. Luxusná rada SANTORINI kolekcia ANDROS zabezpečuje ten najvyšší luxus s poťahmi z mäkkého umelého kožúšku. Výplň je tvorená pamäťovou penou, ktorá zabezpečuje oporu a úľavu pohybovému ústrojenstvu psa. To všetko prispieva k spánku tej najvyššej kvality. V ponuke sú hneď v niekoľkých farebných prevedeniach.

Menšie plemená:

Veľkosť S ( 50 x 40 x 12 cm):

Stredné plemená:

Veľkosť M (70 x 50 x 13 cm):

Veľkosť L (90 x 60 x 14 cm):

Veľké plemená:

Veľkosť XL (120 x 75 x 15 cm):

Záver

Zvieracie termo peliešky vďaka svojej multifunkčnosti a prvotriednej kvalite spracovania prinášajú komfort a úľavu, prispievajú ku kvalitnej regenerácii a odpočinku zvieraťa. Sú vhodné do každého ročného obdobia a ocenia ich chlpáči všetkých veľkostí a vekových kategórií. 🙂 Prejsť na celú našu ponuku termo pelieškov, ktoré máme teraz skladom>>

Komentáre