Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Reiki a pes? Áno!

Reiki je liečivá energia, ktorou môžeme liečiť seba, svojich blízkych, ale aj zvieratká, rastliny, rieky a celú našu planétu.

Najprv niečo málo o tejto metóde pre tých, ktorí ju nepoznajú:

Reiki je forma liečenia, vyvinutá v roku 1922 japonským budhistom Mikao Usuim. Odovzdáva sa prikladaním rúk na telo svoje alebo niekoho kto potrebuje Vašu pomoc. V druhom stupni sa človek učí túto energiu posielať na diaľku.

Táto metóda vychádza z východných filozofií a pochádza z Japonska.

V tele každej živej bytosti sa nachádzajú energetické centrá (čakry) a dráhy (meridiány), ktorými môže táto energia prúdiť. Pokiaľ sú čakry vyrovnané a v meridiánoch prúdi energia bez prekážok, človek alebo akákoľvek živá bytosť je zdravá.

Pôsobiť s Reiki môže človek, ktorý prešiel zasvätením svojho energetického systému (aura, čakry, meridiány) k prijímaniu a ďalšiemu odovzdávaniu duchovnej energie. Zasvätenie posilní energetickú vibráciu aury, energetických centier (čakier) a vedie k zväčšeniu objemu energie daného študenta Reiki.

Tak a teraz si možno hovoríte: Čo to má spoločné so psami?

A budete sa diviť, ale veľa.

Zvieratká totiž sú k Reiki veľmi vnímavé. Často sa stáva, že keď niekoho reikujete vo vedľajšej miestnosti, tak Váš miláčik príde za Vami a sadnú si ku Vám. Ide si tiež zjesť energiu. 🙂

Reiki nikdy nenahradzujeme lekárskou pomocou, ale je dobré oboje skombinovať. Veľmi pomôže v prípade napr. rekonvalescencie po operácii, bolesti kĺbov u väčších plemien, dokáže upokojiť Vášho hyperakčniaka :-), pomáha pri akýchkoľvek zdravotných problémoch (pečeň, obličky, zápaly, rôzne typy bolestí), dá sa pri nej pomôcť aj aure, môžete pomôcť Vášmu miláčikovi, keď má strach z búrky a pri mnohých ďalších trápeniach.

V neposlednom rade Reiki veľmi pomáha aj pri odchode z tohto sveta.

Zvieratká sú oveľa múdrejšie než my si myslíme, takže nám dajú jasne najavo, kedy Reiki áno a kedy nie.

Ak už má Váš miláčik dosť a alebo práve nemá potrebu dostávať liečivú energiu, jednoducho vstane a odíde.

Inokedy si zase príde pre dávku až k vám a začne do vás strkať a dobiedzať.

Reiki urýchľuje hojenie a uľavuje od bolesti nielen ľuďom, ale aj psíkom, mačičkám a iným živým tvorom.

Preto toto zasvätenie odporúčame každému, kto má doma toho svojho pravého miláčika a priateľa, či už je to psík, mačička, škrečok, zajačik, prasiatko, kozička, rybičky, alebo niekoho ešte úplne iného.🙂

Prajeme veľa zdravia Vám aj Vašim miláčikom a užívajte si krásnu jar. 


Skôr potrebujem vyriešiť to, že môj pes nepočúva>>>

Komentáre