„Psy sú ako ľudia, len lepší“ Prečo Alain Delon miluje psíkov?

20.8. 2021

V mladosti herec rád nosil vojenské bundy, ale nie preto, že by poslušne sledoval módu, ale práve v týchto bundách boli vo vnútri veľké vrecká, do ktorých Alain Delon často dával šteňa, ktoré našiel na ulici a zahrieval ho teplom svojho tela.

Alain odmalička vyrastal okolo psov.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Spomína si na dievča menom Gala – raz v mladosti ju udrel kvôli nejakému priestupku a videl psovi slzy v očiach.

Vtedy POCHOPIL. Od toho dňa už sa všetky jeho psy len usmievali.

„Psy sú ako ľudia, len lepší.“

Alain Delon často opakuje, že psy sú rovnakí ľudia, len bez mnohých nedostatkov.

Akú škodu môže zviera spôsobiť? Okrem cikania na trávnik alebo na záhony?

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Herec v rozhovoroch často hovoril, že mu psy pripomínajú deti.

Chová sa teda ku svojím štvornohým priateľom s dojemnou nehou.

PRÍBEH

Jedného dňa sa Alain Delon dozvedel, že dvaja mladí sadisti poliali psa benzínom a zapálili ho.

Nebohé zviera by určite umrelo, nebyť umelca, ktorý sa postaral o to, aby bol pes prevezený k veterinárovi.

Lekári sa podarilo zviera zachrániť.

A potom Delon využil všetok svoj vplyv na súde, proti sadistom, ktorí spáchali také zverstvo.

Najal pre zraneného psa právnika, ktorý trval na najtvrdších podmienkach pre zločincov. Zločinci dostali 6 a 2 roky väzenia!

V súdnej sieni prvýkrát v histórii bol ako obeť prítomný preživší pes.

Alain Delon. Foto: snímekoobrazovky Instagram

A nebola to fraška ani pokus na seba upozorniť.

Alain Delon je legendárnou postavou aj bez takýchto gest.

Bolo by pre neho jednoducho neznesiteľné vedieť, že takí parchanti naďalej chodia po zemi a užívajú si život a že v každom okamihu beztrestne môžu svoj zločin zopakovať.

Potom bol umelec tak rozhorčený a naštvaný, že sa priznal, keby bol pes mučený pred jeho očami, neváhal by mučiteľa zabiť aj keď by mohol skončiť za mrežami.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Zranený pes Mambo bol vyliečený a potom odišiel k manželom Goyse, kde sa konečne uzdravil a cíti sa šťastný.

Alain Delon často navštevuje svojho “krstného otca”.

Ako žije Alain Delon?

Alain Delon žije mnoho rokov vo Švajčiarsku, kde má obrovský majetok, herec má dvojité občianstvo a miluje Švajčiarsko ako druhú vlasť.

Keď v roku 2010 švajčiarski zástupcovia služieb ochrany práv zvierat navrhli zaviesť miesto obhajcu domácich zvierat, ktoré by fungovalo v každom kantóne (regióne) Alain Delon túto iniciatívu vrelo podporil.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Aktívne sa podieľal na príprave referenda k danej problematike a navrhol použitie vlastnej fotografie na vytvorenie propagačných materiálov.

A to napriek tomu, že sa vždy držal stranou politiky a nikdy sa nezúčastnil žiadnej volebnej kampane ani referenda!

Alain Delon obhajoval príčinu tým, že aj vrahovia a násilníci môžu mať právnika, ale psi, ktorí nerobia nič zlé, sú tohto práva zbavení.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Bohužiaľ zákon nebol nikdy prijatý, pričom za hlasovalo iba 30% Švajčiarov.

V živote Alaina Delona prvého pohľadného muža vo Francúzsku bolo mnoho žien, ale málo lásky.

Horko hovorí, že skutočnú a pravú lásku môžu dať len psy.

Nezáleží im na tom, kto je ich pán, či je to žobrák bez domova, prezident Francúzska alebo Alain Delon, milujú ho bezpodmienečne bez toho, aby vedeli, čo robí, či je v živote úspešný, krásny alebo škaredý.

Umelec so zvláštnou láskou sleduje psov, ktorí žijú na ulici so svojimi majiteľmi bez domova.

Chápe, že každý z týchto psov dobrovoľne zdieľa útrapy a utrpenie majiteľa, pretože ho miluje ako svojho vlastného otca – bezpodmienečnou úprimnou láskou.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Možno legendárnemu hercovi, sexuálnemu symbolu všetkých čias, vždy chýbala práve taká bezpodmienečná láska.

Ženy prichádzali a odchádzali, deti vyrástli a odsťahovali sa, fanúšikovia v ňom vidia predovšetkým hviezdu, nie živého človeka so svojimi strachmi, bolesťou a samotou.

A psy sa o jeho postavenie nestarajú. Je to on, koho milujú.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

V panstve Alaina Delona teraz žije 8 psov, ktorým dáva svoju lásku a nehu.

K dispozícii je tiež cintorín všetkých psov, ktorí kedy žili vedľa umelca – 35 hrobov.

Alain Delon postavil uprostred tejto nekropoly kaplnku.

Alain Delon. Foto: snímok obrazovky Instagram

Zdroj: https://popularni.live/zivot/798-jsou-jako-lide-jen-bez-mnoha-nedostatku-proc-alain-delon-zachazi-se-svymi-ctyrnohymi-prateli-dojemnou-nehou?