Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Predstavujeme Dog Puller

25.10. 2021

Možno ste sa v poslednej dobe stretli s termínom Dog Puller. Medzi psíčkarmi sa jedná o najnovšiu populárnu aktivitu, ktorú môžete robiť so svojím chlpáčom. A ako na to? Na to sa spolu pozrieme v dnešnom článku.

Čo je Dog Puller?

Dog Puller je aktivita, ktorá sa v psíčkarskom svete teší veľkej obľube. A nie je sa čomu diviť, dôvodov prečo Puller vyskúšať, je totiž hneď niekoľko.

Princíp spočíva v kombinácii hneď niekoľkých pohybových aktivít, ktoré pomáhajú trénovať motoriku, kondičku a sústredenosť cvičiaceho psa. Ide o spojenie aportovania a behania, skákania a preťahovania. To všetko nielen že posilňuje kondíciu psa, ale poslúži aj ako ďalšia forma výcviku, ktorá je pre psa tvorená hravou formou. A k tomu všetkému potrebujete jedinú pomôcku – kruhový puller (na zakúpenie tu na našom e-shope).

Ako Puller funguje? 

Puller sa využíva pri behaní, aportovaní, preťahovaní alebo skákaní. Pre psa všetky takéto aktivity fungujú ako zábavná forma výcviku.

Základom je behanie, skákanie a preťahovanie, ktoré si potom každý pániček na mieru upravuje a trénuje. Puller kombinuje hneď niekoľko odvetví, ktoré zaručujú rýchly nárast kondičky u psíka s minimálnou námahou majiteľa. Svoju úlohu v tom má odolný kruhový puller, ktorý slúži ako tréningová pomôcka a výcvikový pomocník pri vykonávanej aktivite.

Pre koho je Puller vhodný? 

Puller je vhodný pre psíkov všetkých plemien a veľkostí. Chvália si ho aj psíčkari, ktorí majú veľmi energických chlpáčov a potrebujú ich počas dňa rýchlo unaviť a „vybehať“. A ďalšie plus? Aktivita nie je fyzicky tak náročná pre pánov, je tak ľahšou variantou zábavy, ktorá ale zaručí spokojne unaveného chlpáča.

S Pullerom si poradia aj pánovia, ktorí zatiaľ veľké skúsenosti s prevádzkovaním podobných aktivít nemajú. Vďaka našim video lekciám a tipom od trénerky sa tak nemusí báť ani žiadny začínajúci psíčkar.

Vďaka svojej jednoduchosti je Puller ideálny ako zábava pre rodiny s malými deťmi a neunaviteľnými psíkmi. Odporúča sa aj pre majiteľov, ktorí sami z akýchkoľvek dôvodov nie sú schopní náročných športových aktivít, ale nechcú na svojich chlpáčov zabúdať.

Pre psa sa jedná o príjemné spestrenie, pri ktorom sa nielen učia, ale aj zabavia. Dog Puller je teda také psíčkarske 2v1, ktoré učí komunikáciu a fungovanie medzi psom a jeho pánom za využitia zábavných aktivít. 

Na čo pozor?

Jedná sa o náročnú aktivitu, ktorá nebude vhodná pre psích seniorov, psy so zdravotnými problémami, alebo pre psy trpiace obezitou, ktorí si na pravidelný pohyb ešte len zvykajú. 

Dôležité je, aby bol psík zdravý a mal ukončený rast kĺbov. Puller sa tiež neodporúča u veľmi mladých šteniat. Odporúčame začať až po dokončenom vývoji kĺbov, u menších plemien sa odporúča začať okolo 8. mesiaca, u plemien väčších ale radšej začnite až po 1. roku.

Náš kurz Dog Puller

Rozhodli ste vyskúšať Dog Puller? Skvelé! A práve pre vás sme pripravili nový kurz Dog Pulleru pre psíčkarov, v ktorom vás zoznámime nielen s jednotlivými cvikmi, ale poradíme vám aj s výberom ideálneho Pulleru priamo pre vás. Samozrejmosťou sú aj triky a tipy skúsené trénerky.

Puller vďaka nášmu kurzu zvládnete trénovať z pohodlia domova, kedy sa vám to hodí, bez zdĺhavého dochádzania na cvičáky. K dispozícii budete mať aj skúsenú trénerku, ktorá vám bude vždy po ruke a na ktorú sa môžete obrátiť s akýmkoľvek dotazom alebo skúsenosťou.

 Viac informácií o našom kurze (vrátane prihlášok) nájdete tu😊

Komentáre