Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Porovnanie mäsových konzerv

05.11. 2021

V prvom rade je dôležité spomenúť, že čisto mäsité konzervy by nemali slúžiť ako každodenná náhrada pestrej stravy. Preferujte ich skôr ako občasné spestrenie zvoleného spôsobu stravovania alebo po odporúčaní veterinárneho lekára pri zdravotných problémoch Vašich zvieracích priateľov.

Aj napriek tomu je ale dôležité dbať na kvalitu a zloženie danej konzervy. Na trhu sa rovnako ako je tomu u granúl, objavuje nepreberné množstvo značiek, ktoré sa nám snažia pomocou reklamných hesiel vštepiť práve ich tovar.

Ako teda vyberať?

Konzervy samotné sa delia do dvoch základných kategórií:

  • 1. trieda sú 100% mäsa, kde konzerva okrem mäsa a vnútorností neobsahuje iné zložky. Nejedná sa o kompletné krmivo, pretože nám v zložení chýbajú ďalšie zložky potravy.
  • Konzervy, obsahujúce okrem mäsovej zložky aj iné ingrediencie, označujeme ako kategóriu „kompletné mokré krmivo“.
  • Pri druhom variante je obzvlášť dôležité dbať na zloženie. Na prvom mieste by vždy malo byť konkrétne uvedené mäso, ďalej podľa variantu môžeme v zložení nájsť ďalšie druhy mäsa, zeleninu, ovocie, prílohu (napríklad ryžu) alebo rybí olej. Neuspokojte sa iba s označením „Mäso a výrobky živočíšneho pôvodu“.

Neorientujte sa podľa ceny, ktorá je v mnohých prípadoch zavádzajúca. Hlavne vyššia cena nemusí nutne znamenať zodpovedajúcu kvalitu. Sústreďte sa teda na zloženie samotné.

Neváhajte a prihláste sa do nášho klubu len za symbolických 21Kč, ktorý je plný cenných tipov, videí a návodov pre všetkých majiteľov psíkov.

Konkrétne značky

  • Marp

Hneď prvú by som spomenula kvalitnú českú značku Marp. Zložením sa jedná vždy o čisté mäso, doplnené o vnútornosti. To všetko je zaliate čistým vývarom. Ide teda o kvalitné, na trávenie šetrné zloženie, vhodné pre všetky plemená. V ponuke sú aj hypoalergénne verzie. Vhodné ako ideálne obohatenie granúl, na ktorom si pochutnajú psy každého veku.

  • Carnilove

Zloženie veľmi blízkej strave vlkov v prírode. Väčšina obsahu je tvorenú kombináciou čistého mäsa, ďalej doplneného o ovocie a zeleninu. To všetko je obohatené lososovým olejom a minerálnymi látkami.

Jednoduché, prehľadné a kvalitné zloženie, v ktorom si nájdu zaľúbenie všetci chlpáči. Kvalitná značka vhodná pre jedincov všetkých veľkostí a veku.

  • Max

Ide o konzervy od českej firmy Falco. Zloženie samotné sa líši v rámci variantu konzervy, vždy ale obsahujú 100% daného mäsa. Výroba je preverená skúsenosťou a v spolupráci s veterinárnymi lekármi. Využívajú ich tiež zástancovia stravy BARF ako cestovný variant kŕmenia. Konzervy sú pre svoje prirodzené zloženie ideálne pre všetky plemená aj vekové kategórie. Odporučiť ich tiež môžem na spestrenie pri kŕmení granulami. Jedná sa o vysoko kvalitnú značku.

  • Brit

Na prvom mieste v zložení hneď niekoľko druhov mäsa, ďalej vnútornosti, všetko doplnené o vývar, minerály, lososový olej. Jednoduché zloženie, rozpísané do percentuálneho zastúpenia. Zákazník vie presné ingrediencie aj ich množstvo. Ponuka je široká, ideálna pre jedincov všetkých veľkostí a veku. Konzervy neobsahujú obilniny, GMO, ani sóju. Ideálne doplnenie do kŕmenia granulami.

  • Calibra

Na prvom mieste v zložení sa uvádza mäso a výrobky živočíšneho pôvodu bez bližšej špecifikácie. To isté sa týka obilnín a zeleniny. Viac sa nedozvieme ani o vedľajších výrobkoch rastlinného pôvodu. Celkovo teda zákazník nemá veľmi predstavu, z akých surovín je produkt zhotovený. V zložení sú tiež uvedené cukry.

Ďalší variant už je lepší. V zložení je na prvom mieste uvedené kuracie mäso, ďalej vývar, hnedá ryža, minerálne látky a lososový olej. To samo o sebe vypovedá o kvalite podstatne viac, zákazník vie presne, čo kupuje a v akom pomere suroviny sú. Tu by som vyberala na základe jednotlivých zložení na obaloch.

  • Pedigree

Na prvom mieste uvedené „Mäso a výrobky živočíšneho pôvodu“, v zátvorke mierne rozpísané percentuálne zastúpenie. Nasledujú obilniny, rastlinné vedľajšie produkty, oleje a tuky. Na poslednom mieste je uvedený mäsový vývar. Vyšší podiel rastlinnej zložky poukazuje opäť na snahu znížiť výrobnú cenu. Chýba opäť väčší popis ingrediencií. Tieto výrobky vášmu psíkovi určite neprospejú, skôr naopak. Odporúčam vyhľadať iné značky.

Pri výbere sa zameriavame na konkrétne potreby psa a dôvod zaobstarávania konzerv. Podľa toho podľa zloženia vyberieme ideálny variant. Ďalšie užitočné informácie z úst veterinárov a profesionálnych tréneriek nájdete v našom klubu tu>>

Komentáre