Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Pes Vás vonku ignoruje?

09.11. 2021

Ako docieliť to, aby Vás pes poslúchal vždy a všade? A pribehol na prvé zavolanie?

Vonku je množstvo rušivých vplyvov, takže je úplne prirodzené, že pozornosť psa je roztržitá a vy už nie ste na prvom mieste.

Často nie ste ani na druhom a treťom, skrátka „debna víťazov“ vám vonku mizne pred očami. Čím je psík mladší, tým je to pre vás ťažšie. Zaujať ho a presvedčiť ho o tom, že vy ste pre neho tou prioritou! Nie je to ľahké, ale s nami to zvládnete. 🙂

Nie je to o žiadnom nútení, držaní psa na vodítku pri nohe, a už vôbec nie o trestaní psa, keď za vami nepríde na zavolanie. Je to úplne o niečom inom. Ten psík chce preskúmavať všetko, čo nepozná, chce si behať, ako sa mu zapáči, chce blbnúť…

Myslíte si, že keď ho budete škrtiť na krátkom vodítku, že bude spokojný a že vás bude mať rád? Nie nie, toto rozhodne nie je tá správna cesta. Ale aká teda je tá správna? Už si s ním neviete rady?

Práve pre majiteľov psíkov, ktorí majú s privolaním problém, sme vytvorili intenzívny 4 týždenný tréningový plán – Privolávačskú výzvu. Zostáva už len niekoľko miest, pretože počet miest je obmedzený na 50 účastníkov, aby sme sa vám mohli plne venovať v uzavretej fb skupine iba pre členov výzvy.🙂Pokiaľ vás to zaujíma a chcete konečne mať spoľahlivé privolanie, môžete sa prihlásiť v predpredaji za akčnú cenu tu>>

ŠTEŇA

(cca 2-6 mesiacov)

Keď sa rozhodnete ho pustiť „na voľno“ a ono nepríde na 1. zavolanie, myslíte si, že je to jeho chyba? Vo finále by sa to tak dalo brať, ale za to, že neprišlo, bohužiaľ môžete vy.

Ako je to možné?

Šteňa musíte zaujať. Musíte ho naučiť, že keď za vami príde, bude pochválené, odmenené (tým čo miluje), bude pre vás stredobodom pozornosti, budete si ho všímať a hrať sa s ním (potom mu môžete dať zase voľno). Keď bude toto vedieť, nebude mať dôvod za vami neprísť.

262674_221107797924190_7819892_n

Pokiaľ máte doma malé šteniatko a ešte nemáte náš online kurz Základná poslušnosť, určite sa naňho mrknite, či ho naozaj nepotrebujete a zvládnete všetko bez neho, potom ste už skúsený chovateľ psíkov.🙂

Pes v PUBERTE

(cca 6-18 mesiacov)

Potom máme psy v puberte.. To je trochu komplikácia, pretože aj napriek tomu, že vie, že budú odmenení, pochválení, atď tak neprídu. Často robia „hluchého psa“, to im ale nesmie prechádzať, pretože keby sme im to tolerovali, zvyknú si na to, že nemusia počúvať a „puberta“ bude trvať do konca ich života.

Treba im dať najavo, že takto nie. Ale AKO? Bohužiaľ na to neexistuje rada v jednej vete, ktorú by som vám tu sem mohla teraz napísať a bolo by to vyriešené. Ale našťastie vďaka intenzívnej 4 týždňovej Privolávačskej výzve sa nám podarí toto obdobie prekonať a zase pripomenúť psíkovi, že my sme tá priorita, najzábavnejšia vec na celej prechádzke a mal by si nás sám strážiť.🙂

DOSPELÝ pes

(18 a viac mesiacov)

Pokiaľ už je pes dospelý a vonku vás nepočúva, pravdepodobne došlo k tomu, čo som popisovala u psa v puberte.

Potom je potrebné začať s privolaním od začiatku a nastaviť od začiatku správne a fungujúce postupy, hry a pravidlá. Pri správnom tréningovom postupe to nemusí byť otázka niekoľkých mesiacov. V našej privolávačskej výzve to pojmeme hravo a intenzívne a sami uvidíte, že psík už po niekoľkých dňoch o vás bude vonku javiť záujem a čo potom po úspešnom absolvovaní celej 4 týždňovej výzvy.🙂

Mrknite, či sú ešte voľné miesta vo výzve, potom na stránke bude ešte možnosť sa prihlásiť do výzvy.🙂

Pozrieť sa na privolávačskú výzvu, či sú ešte voľné miesta.

Komentáre