Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Originálne tipy na zabavenie psa

Zháňate originálne tipy na zabavenie vášho chlpáča? Klasické a okukané spôsoby už mu nestačia? Nebojte, sme tu pre vás. Prinášame vám hneď niekoľko originálnych spôsobov, ako ľahko a rýchlo zabaviť vášho chlpáča. Čo môžete skúsiť?

1) Uterák

Áno, na zabavenie postačí aj starý uterák a pár voňavých maškrt. Tie potom len rôzne poschovávajte do uteráka, ktorý pokrčíte, stočíte alebo prehnete. Začínajte s jednoduchšími variantmi, napríklad majte uterák iba pokrčený a maškrty schované. Pre ťažší variant môžete uterák zmotať alebo rôzne prehnúť, fantázii sa medze nekladú.

2) Lízací had

Poznáte lízacieho hada? Jedná sa o hračku z termoplastickej gumy, ktorá má dlhý otvor, do ktorého môžete poschovávať drobné maškrty alebo paštétu. Psík sa tak bude musieť snažiť dobrotu dostať von zatiaľ čo vy si môžete užiť chvíľku času pre seba.

Lízacieho hada môžete zaobstarať aj na našom e-shope, stačí kliknúť sem.

3) Čuchací koberček

Koberčeky a dečky sú skvelým spôsobom, ako zabaviť svojho maznáčika. Najlepšie je zvoliť koberček s rôznymi časťami, ktoré majú rozdielnu obtiažnosť. Psíkovi tak nestačia len maškrty vyčuchať, iné materiály a medzery mu poskytujú ďalšie spestrenie a stimulujú jeho myseľ. Obyčajný koberček je zas skvelý ako jednoduchšia zábava.

Koberček poskytuje skvelú stimuláciu aj pre starších psov alebo chlpáčov, ktorí potrebujú zabaviť, ale nemôžu sa toľko pohybovať.

Čuchací koberček môžete zaobstarať aj na našom e-shope, stačí kliknúť sem.

4) Hlavolamy

Hlavolamy sú skvelým spôsobom, ako psa zabaviť v čase vašej neprítomnosti. Dôležitým faktorom je prispôsobiť výber hlavolamu vášmu psovi. Niektorí majitelia totiž kupujú hračky príliš zložité, ktoré sú skôr pre ich zábavu a skúmanie, ale u psa, ktorý sa s takýmto hlavolamom nikdy predtým nestretol, hrozí, že bude pri neúspechu frustrovaný a hračka ho čoskoro prestane zaujímať. Zvoľte model, ktorý tušíte, že by vášmu psovi vyhovoval najviac.

Hlavolam môžete zaobstarať aj na našom e-shope, stačí kliknúť sem.

5) Rolky v škatuli

Na výrobu tejto hračky budete potrebovať starú škatuľu od topánok a rolky od toaletného papiera alebo od papierových utierok (tie rozstrihnite na 2 menšie rolky). Rolky postavte zvisle do škatule kým nebude plná a do roliek a medzi ne pridajte maškrty. Psík si bude musieť cestu k pamlskom sám vymyslieť.

Škatuľu nenechávajte u psov bez dozoru, rolky môžu začať rozhrýzavať alebo v nich môžu uviaznuť ňucháčom.

6) Krabica a papier

Prišla vám krabica, v ktorej ste mali tovar obalený a chránený pokrčeným papierom? Nevyhadzujte ju hneď! Do krabice medzi papier nahádžte pár pamlskov a nechajte psa, aby si ich vyňuchal. Hľadanie maškrty pomocou čuchu je jedným z najlepších spôsobov zabavenia psa a naplnenia ich potrieb.

Nepoužívajte narezaný papier alebo bublinkové fólie.

7) Forma na muffiny a tenisové loptičky

Tento tip ľahko poskladáte z vecí, ktoré nájdete doma, potrebovať totiž budete len formu na muffiny a tenisové loptičky. Maškrty dajte do foričiek na muffiny a zakryte ich tenisovými loptičkami. Psík bude musieť loptičky vyberať a posúvať, aby sa k maškrtám dostal. Rýchle, jednoduché a bezpečné zabavenie každého chlpáča.

8) DIY lízacia podložka

Máte doma silikónové formičky na čokoládu, pečenie alebo prípravu psích maškrtiek? Potom ich stačí len otočiť a stranu s vystúpenými časťami využiť ako lízaciu podložku. Využiť na to môžete napríklad rôzne psie paštéty, ktoré ponúkame na našom e-shope.

Paštéty môžete zaobstarať aj na našom e-shope, stačí kliknúť sem.

9) Staré oblečenie

Máte doma staré oblečenie, ktoré už najskôr nevyužijete? Pretvorte ho na hračky! Staré látky môžete rôzne nastrihať a zauzlovať, zviazať a prepliesť, pripojiť môžete aj loptičku s otvorom a ľahko tak vyrobíte hračku na hryzenie, ktorú bude váš pes zaiste milovať.

Materiály pred použitím zbavte nebezpečných častí (kovové časti, gombíky), a vyperte, aby ste ich čo najviac zbavili pachu.

Tieto hračky nevyrábajte u psov, ktorí majú tendencie brať a ničiť vaše oblečenie alebo ďalšie textílie v domácnosti. Pes si môže hračku spojiť s vaším oblečením a nepochopí, čo môže a nemôže hrýzť.

Tak čo, koľko z našich tipov so svojím chlpáčom vyskúšate vy? 🙂

Komentáre