Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Komunikácia so zvieratami. Nadprirodzená schopnosť alebo niečo, čo zvládne každý?

Máte občas pocit, že vám váš domáci maznáčik dokonale rozumie? Alebo sa vám stáva, že kamkoľvek prídete medzi zvieratá, hneď sa s vami kamarátia, maznajú sa a počúvajú vás? Potom vás upokojíme. Nezbláznili ste sa! A pokiaľ nič podobné nevnímate, neznamená to, že sa to nemôže stať. Ak chcete, naučiť sa komunikovať so zvieratami môžete aj vy!

Príkladom sú dve celosvetovo preslávené ženy, ktoré komunikáciu so zvieratami zasvätili svoj život. Jednou z nich je Anna Breytenbach, rodáčka z Juhoafrickej republiky, ktorá sa medzidruhovej komunikácii venuje na profesionálnej úrovni. Jej prístup ku komunikácii a postupy ohromujú celý svet. Je veľmi žiadaná ako v Afrike, tak aj v Európe alebo Amerike. Jej kurzy sú vypredané na roky dopredu.

A ako sa ku komunikácii so zvieratami dostala? Keď mala 20 rokov, rozhodla sa starať o geparda, s ktorým sa ako dobrovoľníčka, zúčastňovala na víkendových akciách týkajúcich sa ich ochrany. O duševnom spojení so zvieratami ale začala byť reč v momente, kedy sa učila stopovať zvieratá v rámci Wilderness Awarness School v Seattli a prežila moment, ktorý si sama nedokázala vysvetliť.

Pretože pochádzala z iného prostredia, nedarilo sa jej určiť, ktorým zvieratám stopy patria. Potom jej ale učitelia poradili, aby skúsila zavrieť oči a sústrediť sa na energiu zvierat. V ten moment sa stalo niečo neuveriteľné. V mysli sa jej vybavil obraz zvieraťa a bola tak schopná identifikovať, komu stopy patria. Myslela si, že sa zbláznila, ale keď sa jej to stalo po niekoľkýkrát, potom už nebolo pochýb.

Leopardí príbeh

Začala preto skúmať fenomén medzidruhovej komunikácie a rozhodla sa študovať v Assisi International Animal Institute v USA, kde vykonávala prípadové štúdie a rôzne kurzy. Potom sa vrátila späť do Južnej Afriky, kde sa zaujíma o tamnú prírodu a divé zvieratá.

V dokumente The Animal Communicator môžete vidieť, ako sa Anna stretáva s agresívnymi zvieratami a snaží sa zmeniť ich správanie. Ide konkrétne o príbeh premeny leoparda Diabola a komunikácia človeka so zvieraťom. Na úryvok z dokumentu sa môžete pozrieť tu: www.YouTube.com.

Workshop

Druhou ženou, ktorá je preslávená komunikáciou so zvieratami, je Wynter Worsthorne, ktorá hovorí, že je komunikácia so zvieratami niečím, čo je nám od narodenia dané, nie je to nič nadprirodzené. Schopnosť, ktorú majú všetci ľudia, len zabudli, ako na to. Podľa nej by sa mali ľudia naučiť komunikovať so svojimi zvieracími priateľmi, pretože im to otvorí úplne nový svet. Wynter spolupracuje s nadáciou na ochranu bielych levov, s ktorými má veľmi bohaté skúsenosti. Spoločne s Annou Breytenbach v Južnej Afrike propagovala medzidruhové komunikačné hnutie v krajine.

S Wynter sme teraz v spojení a dohovárame on-line workshop, kde by nám Wynter prezradila viac o sebe a komunikácii nielen so zvieratami.

Zdroj: www.koule.cz

Komentáre