Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Je to len pes?

09.11. 2021

Mnoho ľudí radí svojho psa na to najposlednejšie miesto v rodine. Je to pre nich jednoducho len pes. Keď sa potom zomelú v živote situácie, keď máme pocit, že to nezvládneme, tak veľa ľudí siahne po riešení, že sa psíka vzdajú, dajú ho do útulku alebo ho snáď dokonca nechajú uspať.

V živote môže nastať situácia, kedy mu musíme hľadať iný domov napr. zdravotné dôvody. Ale rozhodne by to nemali byť takéto dôvody: nepočúva ma, padajú mu chlpy, je agresívny, rozhrýzol mi topánky, uteká, sučka bude hárať a ďalšie.

Ak ste práve v takej ťaživej situácii, že neviete, ako ďalej so psíkom, máme pre Vás skvelú správu. Vždy je možné nájsť riešenie. Je množstvo organizácií, spolkov, skupín na facebooku, ľudí ktorí sa zaoberajú problémovým správaním psa. A je množstvo dobrých ľudí – milovníkov psov, ktorí Vám radi pomôžu.

Ak máte akýkoľvek problém s výchovou Vášho psíka alebo si myslíte, že by to chcelo vypilovať, teraz máte jedinečnú šancu to s nami zmeniť.

Žijeme v akejsi odkladacej dobe 

Čo sa nám nehodí, to jednoducho a jednoducho odložíme. Rodičov odložíme do domova, dieťa v horšom prípade do babyboxu, v tom lepšom nám vyrastie a odíde z domu, psa odložíme do útulku, až zostaneme sami a zistíme, že aj tak nie sme šťastní. Že nám stále niečo chýba.

Svoje plyšové hračky posielame na leteckú dovolenku, na masáž, aromaterapiu atď. Nemáte občas pocit, že je tu niečo zle?

Svojho živého psa, ktorý nám verí viac ako komukoľvek na tomto svete, pokojne odstrčíme z teplej postele za mreže rovno na betón studeného koterca.

Deje sa ale to, že vesmír nám všetko, čo do neho vyšleme, vracia a to ešte v znásobenej miere.

Čo vysielame, to sa nám vracia

Vyšlem lásku – vráti sa mi viac lásky, vyšlu pozornosť – vráti sa mi viac pozornosti, vyšlem radosť – vráti sa mi viac radosti. A rovnako tak v negatívnych emóciách, vyšlem zlosť – vesmír mi ju vráti ešte viac, ak vyšlem zradu – vesmír už sa postará, aby sme tiež pocítili zradu a aby nás to veľmi bolelo, to sú zákonitosti vesmíru.

Nezrádzajte svojho psieho kamaráta, nezaslúži si to. Vy máte priateľov, rodinu, ale on má len Vás a nikoho iného. Verí Vám celým svojim srdcom.

Vy dvaja ste sa v tomto živote nestretli náhodou, náhody totiž neexistujú. Všetko, čo sa nám deje, má svoj dôvod. Máte sa od seba navzájom niečo naučiť.

b71107ca9fdbde702d280b3756f028eb

Je to živý tvor, ktorý Vás miluje viac ako seba, ktorý dýcha, cíti radosť, cíti smútok, raduje sa zo života, je smutný, keď odchádzate z domu, trpezlivo čaká, až sa vrátite, má veľkú radosť, že Vás zase vidí a s otvoreným srdcom Vás víta.

Miluje vás bez podmienok. Nerieši, či máte upratané alebo vyžehlené prádlo, miluje Vás takého, aký ste – teraz a tu.

Nepovyšujme sa nad svojich psov. Oni nie sú ničím menej ako my.

AK ON, JE LEN PES, TAK MY, SME LEN ĽUDIA.

Váš pes je váš skutočný priateľ a parťák.

Komentáre