Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Hovoríte svojim psom, že ich máte radi? Podľa novej štúdie vám zvieratá rozumejú

  • Viete, ako poznať, že vás má pes rád?
  • A či rozumie tomu, keď mu lásku dávate najavo vy?

Podľa zistenia novej štúdie sa psom radosťou zvýši ich srdcový tep, keď od svojich majiteľov začujú, že ich majú radi. Výskum vykonala britská organizácia Canine Cottagesktorá sa mimo iného zaoberá ubytovaním vhodným okrem ľudí tiež pre psov.

Lásku dáva podľa štúdie pes svojmu pánovi najavo hneď niekoľkými spôsobmi, od olizovania, túlenia sa až po vrtenie chvostom a ležaním na chrbte. Prejavom náklonnosti môže byť ale tiež štekanie alebo dotieranie labkou. Aj keď je to niekedy skôr otravné, psy si tým len žiadajú pozornosť od niekoho, koho majú radi. Podobne má viac významov tiež nosenie hračiek, čím psy hovoria, že sa chcú hrať, ale tiež že vám dôverujú, pretože vám zverujú svoju obľúbenú vec.  

Keď skúmaným psom ich páni povedali, že ich milujú („I love you“), zvýšil sa ich srdcový tep takmer o 50 percent, čo dokazuje ich radosť. 

O viac než desatinu sa ich tep zvýšil tiež pri obyčajnom uzretí svojho ľudského kamaráta.

Pri maznaní sa prejavom spokojnosti ich tep naopak o pätinu znížil.

Komentáre