Dvaja sú lepší ako jeden

U psíkov, ktorí sú ponúkaní na adopciu z rôznych útulkov, sú často komentáre typu: Keby som nemal doma…, hneď by som si ho zobral. Alebo: Už jedného psíka doma mám a dva by som nezvládol…

Ale vždy existujú DVA UHLY pohľadu, takže keď sa pozrieme z druhej strany.

Čo nám dá, keď budeme mať doma dvoch psov?

Budeme denne zažívať dvojitú porciu lásky, užijeme si dvakrát toľko srandy, väčší pocit oddanosti, viac pocitu, že nám niekto bezhranične verí, váš starší pes môže úplne omladnúť, môžete pozorovať, ako sa o seba s láskou starajú a ako spolu vyvádzajú. Lepšie ako televízia.

Takže sa veľmi prihovárame. Pokiaľ Vám to dovoľujú Vaše financie, máte čas, priestor, dobrú vôľu a lásku k psom nebojte sa uvažovať o psom kamarátovi pre Vášho psíka. A pokiaľ Vám to nedovoľujú financie, existujú dočasné starostlivosti, kde psíkovi poskytnete domov a organizácia mu hradí stravu a veterinárnu starostlivosť.

Ak ste zvládli výchovu jedného psíka, určite zvládnete aj druhého. A od toho sme tu aj my, pomôžeme Vám vychovať Vášho psíka tou najjednoduchšou cestou.

Človek nemôže nahradiť psovi jeho psieho kamaráta, a keď mu ho doprajete, určite bude nakoniec veľmi rád.

Často máte s druhým psíkom oveľa menej práce, pretože sa veľa naučia od prvého psíka a vyhrajú sa spolu.

Ďalšie plus je, že psíkovia z útulku často už zvládajú základné povely.

Dostanete obrovskú odmenu.

Odmenou Vám bude nielen viac lásky, radostivďaky, ale hlavne ten najkrajší pocit v srdci, taký aký človek môže mať len keď zachráni život. A verte, že bohužiaľ o život často ide.

Obaja Vaši psíkovia Vám budú veľmi vďační. Prvý za svojho nového kamaráta a druhý za to, že ste mu dali šancu na nový lepší život.

Kto máte viac psíkov, napíšte nám prosím do komentárov svoje skúsenosti, nech povzbudíme všetkých, ktorí uvažujú o druhom psíkovi, a majú strach.

Môžete napísať, ako to zvládate, čo Vám to dáva a čo naopak obetujete, a či ste radi, že ich máte?

Veľmi ďakujeme za komentáre aj za zdieľanie tohto článku.