Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Daniela Šinkorová adoptovala psíka zo Sardínie, dala zaň tisícky

13.8. 2021

Keď Daniela Šinkorová nedávno vyrazila na dovolenku na Sardíniu, rozhodne nečakala, že si domov privezie nového spoločníka. Herečka sa však zamilovala do miestneho psíka a rozhodla sa podstúpiť finančne náročnú cestu, aby ho mohla prepraviť do Česka.

Daniela Šinkorová je milovníčkou zvierat, a tak keď nedávno narazila počas dovolenky na túlajúcu sa fenočku, rozhodla sa jej pomôcť.

„Je to krásny, zatiaľ krátky a intenzívny príbeh. Táto krásavica bola opustená, bezprizorná návštevníčka reštaurácie, v ktorej som štamgastom. Prišla vždy večer, žobrala od hostí z tanierov, potom unavená po celom dni blúdenia, neviem kadiaľ, zaspala. Majitelia reštaurácie ju nechali sa u nich vyspať. Ráno zmizla.

Veľký problém bol, že milovala maznanie. Okamžite sa otočila na chrbát a poskytla bruško na škrabanie každému, kto bol ochotný. A ja som si jedného večera všimla, ako má to bruško zamorené blchami. Tak som si povedala, že jej skúsim aspoň trochu vylepšiť život tým, že ju vykúpem, zbavím bĺch a kúpim jej obojok, ktorý bude všetok hmyz odpudzovať. A dám jej najesť.

No, iba toto som urobila, nič ďalšie som nečakala, nepoznané správanie opustených psíkov. Avšak ona, Mimi, sa okamžite potom stala mojou neoddeliteľnou súčasťou. Nehne sa odo mňa ani na krok. A ja teraz neviem, čo robiť. Tak silnú väzbu a vďačnosť som nečakala,“ zverila sa herečka svojim sledujúcim na Instagrame s dojemným príbehom.

Šinkorová si túlavú fenku natoľko zamilovala a ona ju, že pristúpila k jej adopcii, lenže previezť psíka z tisíc kilometrov vzdialenej krajiny do Česka nie je vôbec jednoduchá záležitosť.

Daniela Šinkorová rieši pre nájdeného psíka pas a očkovanie, pár týždňov ho musela nechať na Sardínii

Keď letela Daniela Šinkorová na Sardíniu, ani vo sne nečakala, že domov príde so psom. Malá fenočka, ktorej herečka začala hovoriť Mimi, ju ale natoľko očarovala, že vymyslela náročný plán, ako ju dostať domov.

„Strašne ma prekvapilo, koľko z vás zaujíma príbeh MIMI, psíka, ktorého som našla opusteného na Sardínii. Tak teda: nemám ju tu v SR, zatiaľ! Pretože potrebuje zariadiť pas, aby mohla cestovať do zahraničia. A to chvíľu trvá, vrátane povinného očkovania a mikročipu pod kožou. Absolvovala tiež operáciu uška, v ktorom jej uviazla pichľavá rastlinka… a všetko má nejakú časovú postupnosť. Teraz už toto všetko je a čakám na vystavenie pasu,“ vysvetlila Šinkorová na svojom Instagrame, pretože sa otázky na psíka množili.

Šinkorová chce pre fenku Mimi ísť autom, v lietadle by ju museli uspať

Až bude mať sučka Mimi všetky potrebné osvedčenia, bude ju musieť Daniela Šinkorová dôjsť vyzdvihnúť na Sardínii.

Cesta lietadlom ale neprichádza do úvahy, pretože by psík musel byť po celú dobu uspaný, čo sa herečke nepáči.

„Na Sardíniu sa pre ňu vrátim. Je to predsa Mimi Scinkorová. Teraz je v dobrých rukách, s naším kamarátom, ktorý má sám doma dvoch psíkov a Mimi ho má rada. Spí v exkluzívnej búde, na terase, ktorá je len jej a je tam úplne v bezpečí. Domov pocestuje autom a loďou, nechcela som ju nechať do lietadla uspávať,“ prezradila bývalá hviezda Ordinácie v ružovej záhrade. Od stretnutia s túlavým psíkom tak Šinkorovú delia už iba dni. Držíme pri záchrannej akcii palce!

Zdroj: https://www.kafe.cz/celebrity/daniela-sinkorova-pes.html?

Štítky:
Komentáre