Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Čo so psom podniknúť na jeseň

Horúce letné teploty sú preč a príroda začína ponúkať úchvatné jesenné farby v plnej kráse. Kedy inokedy by sme preto mali vyraziť so svojím psíkom do sveta skúmať krásy prírody a mesta okolo nás?

Vonkajšie aktivity

Limitovalo vás leto v spoločných aktivitách? Tak tomu je koniec! Vezmite svojho psa a vyrazte von behať, na bicykel alebo na poriadny výlet do hôr. Nezabúdajte byť pripravení a na možnú nepriazeň počasia vybaviť všetkých účastníkov, vrátane vášho maznáčika.

V množstve miest sa navyše na jeseň nemusíte vzďaľovať ani veľmi ďaleko do prírody, aj na jeseň totiž môžete vyraziť na rôzne vonkajšie akcie, napríklad trhy. Nezabúdajte ale, že nie každé veľké vonkajšie akcie bude psík znášať dobre. Pokiaľ viete, že váš chlpáč nebude úplne nadšený, vyhnite sa davom a vyrazte radšej ďaleko za mesto.

Skvelou aktivitou je na zakončenie leta spoločné stretnutie v podobe posledného pikniku či grilovania, kedy môžete pozvať svojich známych a nechať svojho psa vyblázniť sa s ďalšími chlpáčmi.

Výlety po pamiatkach

Viete, že výlety do okolia môžete podniknúť aj na jeseň? Nielen, že sa vyhnete dlhým radom a rozpálenému námestiu, ale navyše zabránite tomu, aby na vás dopadlo sychravé jesenné počasie. Urobte radosť sebe a svojmu chlpáčovi a vyrazte do sveta za dobrodružstvom.

Prechádzky v lesoch a parkoch

Príjemné jesenné počasie priamo vyzýva k dlhým prechádzkam a výletom do parkov, lesov a polí. Vďaka nižšej teplote a minimálnemu žiaru rozpáleného slniečka už nemusíme riešiť rozpálené cesty, čo chlpáči náležite ocenia vonkajším šantením a vybehaním prebytočnej energie. Vezmite preto svojho maznáčika, rodinu, alebo známych, a vyrazte na prechádzku do prírody, ktorá určite vykúzli úsmev na tvári každému z vás.

Vonkajší tréning

Vonkajší tréning je skvelým spôsobom učenia psíka navykanie na každodenný ruch mesta a okolo. Psy sa tak učia vnímať a počúvať svojho pána mimo známeho prostredia domova a za učenie v prítomnosti neznámych pachov, zvukov a ruchov.

Precvičovať tak môžete naučené aj nové povely, alebo psíka vo výbehu nechať prebehnúť s ostatnými psami a dostať tak zo seba všetku nahromadenú energiu. To všetko v príjemnom počasí, keď chlpáčom nehrozí prehriatie.

Náš tip: Fotografovanie

Krásne sfarbené lístie a dostatok prirodzeného svetla sú skvelou príležitosťou na zachytenie drahocenných spomienok. Jesenné scenérie sú totiž skvelé pre fotenie nielen vašich najbližších, ale aj našich maznáčikov. Jeseň je krásnym obdobím, ktoré dodáva fotografiám kúzelnú atmosféru a hĺbku. Nemusíte byť profesionálny fotograf ani mať drahé vybavenie, stačí vám iba mobilný telefón a neskrytá radosť vášho psa.

Uvidíte, že vám urobené fotografie vykúzlia radosť na tvári kedykoľvek sa na ne pozriete.

Jeseň je obdobie, ktoré nám umožňuje zažiť krásne a nezabudnuteľné okamihy v prítomnosti našich najbližších. Aj tak ale nezabúdajte na bezpečnosť nielen vás, ale aj vášho psa. Stále dbajte na prevenciu proti kliešťom, určité plemená už budú potrebovať pomôcť od chladnejších teplôt oblečky. So správnou starostlivosťou ale môžete so svojím psom stráviť jesenný čas a vytvoriť nádherné spoločné spomienky.

Kompletnú výchovu vášho psíka vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde vás hravo naučíme všetky základné povely, psiu reč, tak aby ste svojmu psíkovi naozaj rozumeli a mohli ho vychovať jednoducho a s láskou.

Komentáre