Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Bezpodmienečná a pravá láska! Tak charakterizuje Alain Delon vzťah k svojim psom!

30.9. 2021

Alain Delon bol sex symbolom 60. až 80. rokov, jeho charizma lákala do jeho náručia ženy, ktoré túžili stáť po jeho boku. Bol a stále je ikonou francúzskeho filmu. On ale sám má radšej zvieratá a svojim vzťahom k nim sa nijako netají. Ako sám totiž hovorí: „Psia láska je bezpodmienečná, láska bez premýšľania, úplne čistá.“

Veľký milovník zvierat je nielen ich ochrancom, ale sám má pod patronátom päť útulkov a stará sa o osem zvierat. Pre tie, ktoré už odišli do zvieracieho neba dokonca nechal zriadiť cintorín, na ktorom raz spočinie medzi nimi.

Pochopenie našiel až u zvierat

Bol divoký a mal uhrančivý pohľad, na projekciách jeho filmov fanúšičky omdlievali a žien, ktoré prešli jeho náručou by dnes niekto ťažko spočítal. Ako on sám ale dnes hovorí, pravú lásku našiel až u zvierat, ktoré mu dokonale rozumejú. Dokonca tým, čo ho už opustili, nechal zriadiť cintorín.

Dnes sa tak nachádza na kopci pri jeho panstve 45 náhrobkov a uprostred je hrobka určená pre neho samotného. Povolenie na uloženie svojich pozostatkov od úradov získal ešte za života, chce mať tak istotu, že bude medzi tými, čo miloval a oni milovali jeho.

Bojovník za práva zvierat

Zvieratá miloval od mladosti, prvým jeho psom bola sučka dobermana Gala, ktorá ho naučila psom rozumieť. Odvtedy vie, ako sa k nim správať a nedopustí, aby im niekto ubližoval. Už preto zasiahol a zaplatil náklady spojené s prípadom sadistov, ktorí v Pyrenejach poliali psa a podpálili ho. Delon docielil, aby za svoj čin pykali a pes Mambo, obeť onoho činu, bol dokonca prítomný v súdnej sieni. Delon je veľmi aktívnym členom Spolku na ochranu zvierat, ale nielen to.

Vojenský kabát pre zahriatie šteniat

Zatiaľ čo v mladosti nosil vojenský kabát, aby pri svojich cestách alebo prechádzkach mohol pod ním poskytovať teplo a útočisko opusteným šteňatám, dnes vynakladá veľké finančné prostriedky na zlepšenie kvality ich života.

Známy je príbeh s mačkou, ktorej niekto pripútal k autu labku, o ktorú prišla. Delon neváhal zaistiť vrtuľníkom jej prevoz a záchranu. Dnes býva trojnohá mačička v jeho dome, kde si užíva jeho bezhraničnú pozornosť rovnako ako ostatné zachránené zvieratá.

Zdroj: www.prosvet.cz/

Komentáre