Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Aký vplyv má strava na zdravie a imunitu psa?

Každý psíčkar chce pre svojho psíka len to najlepšie, ale niektorí psíčkari stále robia chyby v stravovaní u psíkov, čo nie je dobre, pretože by sa to mohlo na psíkovi počas života dosť podpísať.

Najmenej vhodné pre psíkov je naše ľudské jedlo. Veľa ľudí toto stále nechápe, alebo skôr nechce pochopiť, alebo o tom vôbec nevedia. Vždy než si zaobstaráme psíka, tak by sme mali zvážiť aj to, ako sa práve bude stravovať. Ľudské jedlo má iné zloženie, než jedlo pre psíkov. Obsahuje veľa korenia a soli. Psík síce dané jedlo zje, ale neskôr z toho budú následky a objaví sa mu to na jeho zdravotnom stave.

Musíme tiež myslieť na to, že psík má mať také kvalitné jedlo, ktoré mu postačí na jeho zdravý vývoj a rast. Posilní kĺby, kosti a tiež imunitu psíka. Také jedlo nestačí dávať psíkovi len občas, ale už neustále. Je to nevyhnutná vec pre jeho psí život.

Veľa ľudí na stravu svojho psíka ani nepozerá. V podstate je tým ľuďom jedno, čo ich psík zje, pritom by sa nad jeho stravou mali pozastaviť a porozmýšľať alebo sa pozrieť, aké živiny, vitamíny, bielkoviny (proteíny), cukry (sacharidy) a tuky (lipidy) by mal mať psík vo svojej každodennej bežnej strave.

Zloženie krmiva

Na  zloženie granulí pre psíka tiež musíme pozerať na to, aké sa v nich vyskytujú vitamíny napr. vitamín E alebo zinok a pod. pre zdravú a lesklú srsť. Skrátka je tých informácií, ktoré musíme dodržať príliš, ale nie je to nič, čo by sme nezvládli.

Čo robiť, keď si s výživou neviete rady?

Pokiaľ si nebudete istí s tým, čo dávate svojmu psíkovi jesť, tak je dobré sa pozrieť napr. na internet a následne si prečítať rôzne recenziezloženie produktu, ktorý ste kúpili, alebo máte v pláne kupovať.

Pokiaľ výžive nerozumiete, môžete sa v rôznych diskusiách opýtať ľudí, ktorí tomu rozumejú a majú s daným produktom nejaké skúsenosti a istotu, že dá psíkovi dostatok všetkých potrebných živín.

Tiež je potrebné sa u psíka starať o ústnu dutinu. Rovnako ako u človeka mu môže vzniknúť kaz alebo nejaké iné ochorenie v ústnej dutine a preto sa treba o ňu starať ako o našu.

Kvalitné krmivo pre psov pre nich musí byť zdravotne nezávadné, musí podporovať zdravie psasprávny vývoj jeho organizmu.

Kvalitné krmivo nielen pre zdravie

Krmivo tiež neznamená len to, že bude prospešné pre jeho zdravie, ale aj aby mu dané krmivo vyhovovalo, voňalo a hlavne chutilo. Je dosť pravdepodobné, že zo začiatku vyskúšate veľa krmív a žiadne psíkovi nebude vyhovovať, čo sa chuti týka. Nedá sa nič robiť a musíte hľadať ďalej. Pravdepodobne čoskoro nájdete také krmivo, ktoré mu bude chutiť a vyhovovať. Pokiaľ také nájdete, neprechádzajte k inému a zostaňte pri ňom.

Záver

Krmivo u psíkov nijako nezanedbávajte. Kvalitné krmivo je nevyhnutné pre psí život a každý psíčkar chce, aby sa mal jeho psík čo najlepšie. Na našom e-shop Online psia škola nájdete široký výber najlepších krmív a doplnkov stravy pre vašich psíkov.

Komentáre