Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Aktivity so psom

Všetci psíčkari si každý deň lámu hlavu, ako svojho psíka práve dnes zabavia. Psík nepotrebuje len prechádzky, ale aj nejaké aktivity, pri ktorých aspoň trochu zapojí mozog, zabaví sa a bude tráviť čas spoločne so svojím pánom, ktorého z celého svojho srdca miluje, tak ako my jeho.

Ako zabaviť psíka doma?

Ak práve na svojho psíka nemáte čas, potrebujete si niečo zariadiť alebo sa Vám jednoducho len nechce, tak je dobrý takzvaný ňuchací koberček . Je to o tom, že sa do koberčeka uschovajú nejaké drobnejšie pamlsky alebo granule a psík má za úlohu ich nájsť podľa jeho skvele vyvinutému čuchu. Psík sa s ňou zabaví na pomerne dlhú dobu a Vy máte aspoň čas na svoje potrebné veci. Dá sa doma vyrobiť alebo jednoducho kúpiť na internete, zoženiete ho v podstate všade po zverimexoch.

Ďalej môžete psíka zabaviť lízacou podložkou. Na podložku môžete natrieť napr. biely jogurt, konzervu alebo paštétu pre psíkov. Psík sa zabaví, síce nie na tak dlhú dobu ako so ňuchacím koberčekom, ale tiež mu to nejaký ten čas zaberie. 

Ak máte náladu na tvorenie, môžete psíkovi vytvoriť nejakú hru, pri ktorej zapojí hlavu a zabaví sa. Na internete je veľa návodov na rôzne hry, ktoré sa dajú jednoducho vyrobiť z pohodlia Vášho domova. Psík Vám za to bude určite vďačný.

Ako zabaviť psíka na záhrade?

Ak sa Vám práve nechce na prechádzku, tak psíka môžete zabaviť napr. s hádzaním frisbee alebo nejakým balónikom, ktorý má rád.

Ak ale nemáte na hádzanie hračiek čas, tak mu tam môžete nejakú hračku nechať, aby sa s ňou hral sám, teda ak by ju nerozhrýzol, keď ho nebudete mať práve pod dohľadom.

Vonku na záhrade ho môžete zabaviť aj psím bublifukom, ja osobne ho odporúčam. Môj psík ho zbožňuje a zabavím ho s ním pomerne na dlhú dobu. Psík sa u toho celkom dosť naskáče a vybehá, takže stačí pokojne 10 minút a psík si pôjde oddýchnuť a Vy budete mať dostatok času na svoju prácu alebo koníčky. Špeciálny bublifuk pre psíkov sa dá zohnať na internete, určite mu nedávajte normálny bublifuk, ktorý by mu nemusel byť príjemný chuťovo a ktorým by sa mohol napríklad otráviť.

Ak sa doma jednoducho len nudíte, ale aj tak sa Vám nechce ísť na prechádzku, tak môžete zobrať hračky a pamlsky amôžete ísť s Vaším psíkom na záhradu len tak trénovať nové povely a triky. Psíka tým zabavíte a ešte niečo priučíte.

Ak trénujete so psíkom agility a máte prekážky napríklad doma, tak určite môžete ísť niečo potrénovať. Psík sa zabaví a dostatočne unaví.

Ako zabaviť psíka vonku mimo domu a záhrady?

V prvom rade môžete ísť na nejaký výlet alebo dlhšiu prechádzku, psík Vám za to bude určite veľmi vďačný.

Ak máte radi aktivity a trochu viac pohybu, môžete so psíkom skúsiť canicross alebo jazdu na bicykli. Ak pôjdete so psíkom na bicykel, nezabudnite mu dať poriadny ťažný postroj, ktorý mu nijako nebude brániť v pohybe, ja osobne preferujem postroj od NonStop, je kvalitný a pre psíka pohodlný.

Záver

Je naozaj veľa možností ako psíka zabaviť, vymenovala som Vám tu len tie najbežnejšie. Všetky návody na výcvik nájdete u nás v kurzoch. Budeme sa na vás veľmi tešiť a veríme, že spoločne s Vaším psíkom všetko krásne zvládnete!

Komentáre