Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako vytvoriť silný vzťah s vaším psom pomocou pozitívneho výcviku?

Určite by sme každý chceli mať so svojím psíkom krásny vzťah. Mať krásny vzťah so psíkom je príjemné ako pre nás, tak aj pre psíkov. Takýto vzťah je ale potrebné nadviazať a stále ho udržiavať.

Nie je to o tom, že so psíkom nadviažeme vzťah a máme hotovo, to vôbec nie, ale musíme mu prejavovať lásku a záujem o neho každý deň. A práve preto si povieme, ako takýto vzťah so psíkom nadviazať.

Prvá vec, ktorú si treba uvedomiť je tá, že pri nadväzovaní vzťahu musíte ísť na všetko s pozitivitou, inak by si psík mohol myslieť, že sa na neho hneváte, alebo že robí niečo zle a pod. a následne sa Vás začne báť a nebude vo Vás mať stopercentnú dôveru, čo práve nechceme.

S akýmkoľvek výcvikom alebo práve s nadväzovaním vzťahu a dôvery je najlepšie začať už od šteňaťa, ale viem, že nie u každého je psík stále šteniatko. Samozrejme, že ide všetko urobiť aj keď už je psík dospelý, len to pôjde maličko horšie.

Samotné nadviazanie vzťahu so psíkom

Na takéto nadväzovanie vzťahov musíte ísť veľmi opatrne, aby sa psík nejakým spôsobom nevydesil, čo by bola škoda, pretože by ste museli začínať od začiatku a bolo by to oveľa ťažšie, pretože by si psík mohol vytvoriť nejaké negatívne postoje alebo myšlienky a bolo by preňho ťažšie Vám znova dôverovať. ak by ste ho predtým nejako zradili.

Najideálnejšie by bolo, keby ste si so psíkom našli nejaké pokojné miesto, na ktorom sa psík cíti bezpečne a má istotu, že sa mu nič nestane. Ak také miesto nájdete, vezmite si so sebou pamlsky a hračky pre motiváciu psíka a nezabudnite dobrú náladu a pozitívny prístup k psíkovi.

Ak máte nejaké skúsenosti s klikrom, určite si ho vezmite so sebou na výcvik so psíkom. Je to skvelý pomocník pri akomkoľvek tréningu. Pokiaľ ho nepoužívate alebo s ním nemáte žiadne skúsenosti, nevadí, pôjde to aj bez neho. Namiesto klikru môžete použiť napríklad len slovnú pochvalu psíka.

So psíkom skúšajte napr. privolanie, rôzne triky a povely alebo sa s ním napríklad pokojne len hrajte, blbnite a spoločne si užívajte krásne chvíle😀. Na psíka nenadávajte, nehnevajte sa na neho a na všetko choďte s pozitívnou náladou. Uvidíte, že aj psíkovi sa do všetkého bude chcieť ísť viac a nakoniec ho to všetko bude aj baviť. Len to chce nejaký ten čas.

Pokiaľ uvidíte, že z Vás psíka nemá strach a do všetkého sa skôr hrnie, má radosť a rád s Vami spolupracuje, tak máte veľmi dobre nakročené. Len sa ale neradujte predčasne, psík sa stále ešte môže niečoho zľaknúť a následne si vytvoriť negatívne myšlienky a postoje k danej veci, triku alebo povelu. Alebo dokonca aj k Vám.

Skrátka naň musíte so všetkým pomalšie. Musí si k vám postupne vybudovať dôveru, všetko je o vzájomnej dôvere.

Záver

Vo všetkom Vám s Vaším psíkom prajem veľa šťastia, všetko určite dokonale zvládnete. Choďte spolu na spoločné výlety, venujte sa mu, venujte mu pozornosť a psík si Vás obľúbi a potom pôjde všetko lepšie. Kompletnou výchovou vášho psíka vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde sú všetky hlavné povely vrátane názorných videí krásne vysvetlené.

Komentáre