Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako vybrať pelech pre psieho seniora

Starší psík bude vyžadovať trochu viac starostlivosti, má za sebou predsa len dlhý a bohatý život. So znižovaním ich aktivity trávia psí seniori väčšiu časť dňa odpočívanímspaním. A práve preto by nás malo zaujímať, na čom náš maznáčik trávi väčšinu dňa. Ako našim starším maznáčikom urobiť ich zlaté roky čo najpríjemnejšie?

Podpora

Pohybový aparát nášho psíka už nie je, čo býval. Maznáčika môžu trápiť bolestivé kĺby, problémy s pohybom, náročnejšie vstávanie alebo znížená pohyblivosť. Preto je dôležité zabezpečiť im pohodlné miesto na relaxáciu, kde môžu regenerovať svoje telo, a ktoré im bude zároveň poskytovať dostatočnú oporu.

Správny peliešok by mal preto zaistiť podporu a úľavu celému pohybovému aparátu vášho psa. Veľmi mäkké pelechy sú pre psov náročnejšie na pohyb, výplň sa navyše pri pohybe psa posúva a ten si tak pelech musí upravovať zakaždým, keď bude chcieť zmeniť pozíciu.

Porozhliadnite sa preto po ortopedických matracoch alebo pelechoch s pamäťovou penou.

Jednoduchý prístup

Pelech by mal byť pre psa ľahko prístupný, zároveň by z neho mal mať možnosť ľahko vyliezť. Hlavne u menších plemien môže byť toto ťažšie, psík totiž musí povyskočiť alebo preliezť stenu pelechu, aby sa do neho dostal. Z tohto dôvodu kúpte buď matrac bez stien alebo pelech, ktorý má jednu stranu nízku a ľahko prístupnú.

Chlpáčovi urobte jeho miesto na pokojnomteplom mieste, kde sa mu bude dobre odpočívať. Zaistite tiež ľahké vyliezanie, napríklad namiesto klzkej podlahy umiestnite pelech na koberec.

Teplo

Teplo je veľmi dôležité. Veľa psov v starobe trpí na horšiu kvalitu srsti, niektorí psíkovia strácajú na hmotnosti a výsledkom je vyšší nárok na teplotu okolia. Chlad navyše nesvedčí svalom a kĺbom. Uistite sa preto, že je pelech umiestnený na dostatočne teplom mieste.

Pozor pri pelechu na studenej podlahe, psík na nej môže prechladnúť zo studenej zeme. Dajte ho radšej na koberec alebo pod neho dajte psíkovi ešte deku, ktorá zabráni prenikaniu chladu od zeme.

Jednoduché čistenie

U starších psíkov hrozí riziko rôznych „nehôd“. Uistite sa, že je pelech zo snímateľného a dobre prateľného poťahu, aby ste sa za chvíľu nemuseli obzerať po inom.

Na záver  

Nový pelech pre vášho psieho dôchodcu rozhodne nie je zbytočnou záležitosťou. Nielen, že je pre väčšinu psíkov pohodlnejším a zdravším variantom, ale zároveň im poskytuje aj potrebný a zaslúžený odpočinok.

Komentáre