Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako trénovať Vášho psa na prinášanie predmetov?

Prinášanie predmetov pomocou Vášho psíka je veľmi užitočná zručnosť, ktorá sa mnohokrát hodí. Či už je to prinášanie hračky, alebo niečoho, čo by ste od psíka práve chceli priniesť (napr. ovládač, ponožky, papuče a pod.).

Úvod

Pri tomto povele budete opäť potrebovať veľa trpezlivosti a pozitívnej nálady, ako u každého iného povelu alebo triku, ktorý chcete svojho psíka naučiť. Psík musí pochopiť, že akýkoľvek jeho tréning bude zábavný a psík bude mať väčšiu chuť sa do učenia vrhnúť.

Samotný výcvik

Keďže povel “prines” je pre psíka o niečo náročnejší, budeme na výcvik potrebovať viac času. Opäť si pripravíme odmenu (pamlsok) a ak používate kliker, určite sa Vám bude pri výcviku veľmi hodiť. Ak nie, nevadí, bude stačiť slovná pochvala psíka. Ďalej budete potrebovať nejakú hračku, ktorú má psík rád a bude mať väčšie nutkanie za hračkou behať a prinášať ju.

  1. Najprv si so psíkom musíte nájsť nejaké pokojné miesto, na ktorom si je so všetkým istý, nemá potrebu sa báť a nikto Vás tam nebude pri výcviku vyrušovať. Odporúčame zvoliť nejakú rovnú plochu, aby si pri trénovaní psík nijako neublížil. Najlepšie pokosenú lúku alebo nejaký park, v ktorom budete mať so psíkom pokoj na výcvik.
  2. Ďalej si pripravte hračku, odmenu a kliker (len ak ho používate).
  3. Vezmite si do ruky hračku, hoďte ju a vyslovte povel “prines”. Pozorujte psíka, či bude nejako reagovať. Môže sa však stať, že to psíka nebude zaujímať a preto je potrebné sa so psíkom pred výcvikom s hračkou pohrať a blbnúť s ním. Ak sa za hračkou psík rozbehne a následne ju uchopí do papule, kliknite alebo slovne pochváľte a následne odmeňte. Takto to opakujte ešte niekoľkokrát. Ak tento krok psík zvláda, tak sa presuňte na ďalší krok.
  4. Zopakujte predchádzajúci krok, ale tentokrát nekliknete alebo nepochválite na rovnakom mieste, ako predtým, ale až keď sa bude psík snažiť s hračkou v papuli dôjsť k vám. Stačí len pár psích krokov a už je to veľký pokrok ako pre neho, tak aj pre Vás. Následne predchádzajúci krok zopakujte, ale len ak ho psík ovláda a spravíte to isté ako predtým, ale zase až keď bude psík o niečo bližšie k vám. Takto tento krok so psíkom opakujte, kým sa nedostane s hračkou až k Vám.Pokiaľ toto psík zvláda, je čas sa presunúť na ďalší krok.
  5. Následne tento povel skúšajte na iných veciach, ako je napr. ponožka, papučka, ovládač a pod., ale pridajte za to napr. “prines ponožku”. Pokiaľ všetko zvládate, tak Vám veľmi gratulujem!🙂

Záver

Psíka povel učte na pokojnom mieste a pamätajte, že na všetko je potrebné veľa pozitívnej nálady a trpezlivosti.

Ja verím, že tento povel pekne so svojím psíkom zvládnete, pretože patrí medzi tie najzábavnejšie ako pre psíka, tak aj pre Vás.

So všetkým Vám radi pomôžeme v našom kurze „Psie triky“ kde nájdete veľa zábavných trikov pre vašich psíkov.

Komentáre