Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako trénovať poslušnosť psa pomocou pozitívneho výcviku?

Pozitívny výcvik je veľmi dôležitý. Je oveľa príjemnejší pre nás aj pre psíka. Počas výcviku by sme na psíka nemali nijako kričať a nadávať mu, či ho trestať.

Nezabudnite, že ide všetko s pozitívnym prístupom a snažte sa tento prístup čo najviac využívať.

Trápi Vás, že sa Váš psík na verejnosti nespráva podľa Vašich predstáv?

Ak by ste chceli, aby Váš psík na verejnosti počúval podľa Vašich predstáv, tak treba psíkovi porozumieť. Môže mať strach z určitých vecí, ľudí alebo zvierat. Mám skúsenosti so psíkmi, ktorí mali strach z dospelých mužov, z klobúkov, palíc, kabátov, detí a pod.

Ak by psík na takých ľudí štekal, vrčal alebo nejako inak prejavoval svoj strach, tak ho za to netrestajte. Má strach, tak ho do toho nenúťte a nijako ho netlačte.

Ak by ste toto chceli psíka nejakým spôsobom odnaučiť, tak si na to musíte nájsť čas a naozaj a starostlivo sa tomu venovať.

Ako naučiť psíka, aby sa nebál na verejnosti určitých predmetov?

Vezmite psíka so sebou napr. do mesta alebo do parku, kde je viac ľudí a ostatných zvierat. Nezabudnite so sebou pamlsky  na odmeňovanie. Ak by mal z niečoho strach, tak na to choďte ale veľmi pomaly a psíka nenúťte do vecí, ktoré nechce robiť. Určite vám pomôže kliker. Je to skvelý pomocník pri výcviku.

  1. So psíkom sa pomaly priblížte k danej veci, z ktorej má strach a pokiaľ nezareaguje šteknutím alebo vrčením a bude reagovať bez akýchkoľvek bojazlivých reakcií, tak kliknite a následne odmeňte pamlskom
  2. Následne sa skúste so psíkom postupne približovať a pokiaľ to zvládne bez problémov, tak kliknite a psíka opäť odmeňte.
  3. Tieto kroky ešte niekoľkokrát zopakujte, kým bude psík úplne v pokoji a nezvykne si na daný predmet/prostredie/zviera.

Takto to robte s každým povelom. Ku všetkému pristupovať pomaly a bez akéhokoľvek násilia k psíkovi.

Môžete používať kliker, so všetkým Vám veľmi pomôže. Viem z vlastných skúseností. Nezabúdajte na odmeny.

Moderný výcvik psa

Takzvaný moderný výcvik psa je výcvik, pri ktorom používame moderné metódy a nie staré metódy výcviku, ako je napr. kričanie na psa počas výcviku a tréningu, dominancia človeka nad psom (žiadna dominancia medzi psom a človekom nie je, na to nezabúdajte, je tam len vzájomná dôvera), prísne prejavy človeka nad psom a pod…

Skrátka je toho veľa, čo robia ešte v dnešnej dobe niektorí ľudia zle, čo sa týka výcviku psov.

Takýmto prejavom by sme sa mali vyhýbať, pretože týmto spôsobom psíka nikdy nevychováme tak, ako chceme a psík z toho bude mať zbytočne traumu, úzkosti, negatívne postoje a pod.

Záver

K takému pozitívnemu výcviku potrebujete hlavne čas, trpezlivosť, pozitívnu náladu a pekný prístup k psíkovi. Nie je to nič ťažké, naopak je to oveľa príjemnejšie pre vás oboch. Prajem Vám veľa šťastia s výcvikom!🙂

Kompletnou výchovou Vášho psíka vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde sú všetky hlavné povely vrátane názorných videí krásne vysvetlené.

Komentáre