Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako psík dokáže ovplyvniť naše nálady a zlepšiť naše zdravie?

Viete, že má psík vplyv na naše správanie a zdravie? Že nie? Psík naozaj takú schopnosť má.

Ako iste každý psičkár vie, tak puto medzi človekom a psom je neuveriteľne veľmi silné. Existuje veľa dôvodov, prečo je váš život so psíkom oveľa šťastnejší a pokojnejší.

6 prínosov psa pre vaše zdravie

1.Psík Vám po väčšinu času zdvihne náladu

Psík Vám zdvihne náladu za akejkoľvek situácie. Aj keby ju zdvihol len o trochu, zakaždým ju ale zdvihne. Aj v tých najťažších chvíľach, kedy ste smutní, naštvaní alebo sklamaní. Stačí Vám jediný pohľad na svojho chlpatého miláčika a už je Vám oveľa lepšie.

2.Psia láska

Psík Vám prejavuje lásku v podstate neustále. Aj keď ste naň ho v nejakých chvíľach trebárs naštvaní alebo práve nemáte náladu, tak práve on Vám zakaždým prejaví lásku. Je verný a všetko Vám odpustí už iba pohľadom. Ospravedlní sa Vám jediným pohľadom.

Skrátka pes je milujúce zviera, ktoré tiež potrebuje lásku a pozornosť, rovnako ako človek a akékoľvek iné zviera. Rodina je pre psíka všetkým, žije len pre Vás a pre Vašu radosť, ktorú Vám dáva práve on sám.

3.Váš kardiovaskulárny systém

Mať psíka je tiež veľká výhoda v tom, že Vás všade vytiahne. Aj keď sa Vám napríklad cez deň nechce von na prechádzku, pretože trebárs prší, tak či tak Vás psík vytiahne von a nakoniec ste za to radi, pretože nie je nič krajšie ako pohľad na spokojného psíka. Bude Vám udržiavať kondíciu, pretože väčšina ľudí by sa bez psa von nedostalo a boli by radšej doma.

4.Vaša hladina stresu

Psík má tiež dosť upokojujúce účinky, nech je to za akejkoľvek situácie, tak Vás zakaždým aspoň o trochu upokojí. Väčšina psíčkarov práve z tohto dôvodu majú oveľa viac pozitívny život a pohľad na svet ako ľudia, ktorí doma psíka nemajú.

5.Psi sú veľmi dobrí spoločníci

Psík je s Vami vlastne za akýchkoľvek situácií, ktoré nastanú. Robí Vám spoločnosť po celý jeho život, a ak je dobre socializovaný a nemá s ľuďmi a s ostatnými zvieratami problém, tak ho tiež môžete brať na rôzne výlety, prechádzky, dovolenky a pod. Bude Vám za to veľmi vďačný, než aby zostal doma sám. Zabavíte psíka aj samých seba a verte mi, že pozerať sa na psíka, ktorý je šťastný a nič mu nechýba, to je ešte len krásny pohľad.

6.Vplyv na Váš osobný život

Psík dokáže ovplyvniť aj vzťahy medzi ľuďmi. Nemyslím tým len partnerské vzťahy, ale aj priateľské a pod. Ako poznáme aj z filmov, keď šli dvaja ľudia venčiť psíkov, tak práve kvôli nim sa spolu začali baviť, inak by na seba nikdy nenarazili a nezačali sa spolu len tak baviť. Také situácie nastávajú aj v našom bežnom živote a nie len vo filmoch a pod.

Záver

Skrátka psík má veľký vplyv na naše nálady a zdravie. Je ešte mnoho ďalších dôvodov, ale to by sme sa nedostali poriadne ani ku všetkým.

Kompletnou výchovou vášho psíka vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde sú všetky hlavné povely vrátane názorných videí krásne vysvetlené.

Komentáre