Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako naučiť psa byť sám doma?

11.11. 2021

Upozornenie na začiatok – Nie je dobré zvykať malé šteňa, keď si ho privediete domov, že ste s ním 24 hodín denne. Čím viac si na vás zvykne, tým viac potom bude vyvádzať, až budete musieť po týždni dovolenky späť do práce. Takže ak s ním chcete byť zo začiatku viac doma, pamätajte, že nič sa nemá preháňať a pokiaľ už doma budete, nevenujte mu všetku pozornosť a odchádzajte z domu akoby nič.

Ak váš psík nikdy nebol sám, budete ho musieť samote postupne naučiť. Sú prípady, kedy je pes na vašu prítomnosť tak zvyknutý, že vás nenechá ani odísť z domu. V takom prípade budete musieť byť veľmi trpezliví a dôslední, inak si psík na samotu nikdy nezvykne.

Začnite s presunom pelechu do miest, kde budete psíka nechávať pri odchode do práce či do školy a naučte ho povel “miesto”. Jednoducho s klikrom, navediete ho na maškrtu do pelechu, poviete miesto, kliknete a dáte mu maškrtu. Jednoduché a za chvíľu to pochopí.

  • Ako je to s chrapštením kľúčov pri vašom odchode?
  • Ako naozaj naučiť psíka, byť sám doma krok po kroku?
  • Ako dlho ho nechať zo začiatku samotného, ​​aby si zvykal?
  • Čo so psom precvičovať, aby zvládol byť doma sám?

To všetko sme pre vás spísali do nášho kurzu Online psia škola.

Pes si časom na všetko zvykne a vy nebudete mať problém ani strach nechať vášho štvornohého miláčika samotného aj niekoľko hodín. Ale pri učení tohto “cviku” je treba obrniť sa trpezlivosťou, byť dôslední a nevzdávať to!🙂

Komentáre