Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako na úspešný výcvik psa bez kriku a trestov?

U mnohých ľudí sa výcvik bohužiaľ nezaobíde bez zbytočných krikov na psíka. Každý výcvik by sme mali brať pozitívne, aby si psík k tréningom vybudoval pozitívny vzťah.

Prečo by sme na psíka nemali kričať počas akéhokoľvek výcviku?

Ak by sme na neho počas výcviku kričali alebo ho nejako inak trestali, tak by si psík mohol vybudovať k výcviku negatívny vzťah a negatívne myšlienky, ktoré by sme neskôr museli vrátiť do pôvodného stavu.

Psík by si s každým výcvikom spojil trest, krik alebo naše iné negatívne prejavy voči nemu, čo je veľmi zle. Psík má brať akýkoľvek tréning alebo výcvik ako hru, na ktorú sa bude zakaždým tešiť a bude s Vámi veľmi rád spolupracovať.

Pri každom výcviku psíkovi jasne ukážte, že sa nie je čoho báť, ale naopak, že všetko bude ako hra, ktorú si užije a bude sa k nej rád vracať. Ku všetkému majte pozitívny postoj a nebojte sa ho psíkovi jasne ukázať. Uvidíte, že keď z vás vycíti dobrú náladu a pozitívne myslenie, tak s ním bude spolupráca oveľa jednoduchšia a príjemnejšia pre vás pre oboch.

Ako na pozitívny výcvik?

Na takýto výcvik so sebou určite nesmiete zabudnúť nejakú odmenu(hračky, pamlsky apod.) podľa toho čo má Váš psík rád. Bude mať oveľa väčšiu motiváciu s Vami spolupracovať a do všetkého pôjde oveľa radšej, než by ste u seba žiadnu odmenu nemali.

Pokúste sa naň nijako nekričať a netrestať ho, pretože by mohol stratiť záujem o to s Vami spolupracovať. Všetko ide predsa aj po dobrom a bude to oveľa príjemnejšie pre psíka aj pre Vás.

Pokiaľ budete cvičiť s pamlskami, vezmite si so sebou aj hračku, keďže psík s Vami bude spolupracovať len určitý čas, približne 15 až 20 minút, podľa povahy psíka. Každého psíka výcvik baví odlišnú dobu. Po nejakej dobe, čo Vám psík bude pripadať unavený alebo že už sa mu nebude chcieť spolupracovať, tak vytiahnite jeho obľúbenú hračku a bežte sa s ním napríklad na 3 až 5 minút pohrať.

Môžete mu hračku hádzať, preťahovať sa s ním o hračku alebo len tak spoločne vyvádzať. Uvidíte, že sa psíkovi nálada a chuť ísť do práce opäť zlepší a môžete pokračovať vo výcviku, ktorý ste pred nejakou dobou začali. Pokiaľ ale uvidíte, že už je psík unavený alebo sa mu skrátka už nechce spolupracovať, tak ho do ničoho nenúťte a výcvik ukončite. Môžete pokračovať neskôr a alebo až ďalší deň.

Jednoducho psíka neodrádzajte od výcviku, pretože by neskôr nemusel spolupracovať už vôbec a to nechceme.

Pri výcviku sa musíte pozerať na to, ako sa psík cíti a či mu dané podmienky vyhovujú. Určite to spoločne zvládnete.

Po nejakej dobe spoločných tréningov zistíte, čo Vášmu psíkovi najviac vyhovuje a čo naopak nie. Stačí ho len poriadne spoznať a vyhovieť mu. 😊

Záver

Na psíka sa pokúste nijako nekričať a neprejavujte žiadne negatívne prejavy. Nezabudnite ísť na všetko s hrou a s pozitivitou. Psíka nezabudnite motivovať. Kompletnou výchovou vášho psíka vás prevedieme v našom najlepšom kurze Základná poslušnosť, kde sú všetky hlavné povely vrátane názorných videí krásne vysvetlené.

Komentáre