Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

Ako môžete kŕmiť svojho psa bez výčitiek? Aké granule sú naozaj poctivé? Čítajte!

Ako nájsť kvalitné granule pre psov, ktoré uspokoja náročné požiadavky vás aj vášho miláčika? Granule, ktoré obsahujú až 85% mäsa, minimum obilnín, a naviac ich výrobca dbá na udržateľnosť našej planéty? Potom odporúčame do vášho výberu zaradiť Orijen a Acana granule pre psov. Hoci sa v porovnaní s bežne dostupnými komerčnými granulami pohybujú vo vyššej cenovej hladine, s prihliadnutím na kvalitu je cena stále veľmi priaznivá a jedná sa o najpredávanejšie granule pre psov, ale tiež granule pre mačky.

Orijen a Acana: Granule s 85% obsahom mäsa myslia na zdravie psov aj udržateľnosť našej planéty

Kuracie pazúre alebo kopýtka? Ani náhodou. Acana granule a Orijen granule obsahujú až 85 % pravého mäsa

V zložení granúl Acana a Orijen nájdete vždy na prvom mieste to isté: mäso. Krmivo je bohaté na vysoký obsah kvalitných bielkovín, a to naviac pôvodom z čerstvého mäsa – mäso nie je nijak dlhodobo zmrazované a neobsahuje konzervanty. V prípade značky Acana je obsah mäsa až 75 %, v prípade značky Orijen až 85 %. Jedná sa teda o primárnu zložku presne tak, ako je od kvalitných granúl vyžadované.

Mäso je dovážané z okolitých prériových fariem a ryby pochádzajú z voľnej prírody zo severných kanadských jazier a z vôd Severného pacifického oceánu, čím je zaručená tá najvyššia kvalita pre našich chlpáčov. Jedná sa o najlepšie granule pre psov.

Zatiaľ čo mäso v granuliach Acana a Orijen nechýba, konzervanty, umelé farbivá a bežné alergény áno

V krmive nájdete aj pestrú nemäsitú zložku v podobe najrôznejšieho ovocia, zeleniny, byliniek a ďalších. Všetky použité suroviny sú vyberané s dôkladnou starostlivosťou. Medzi hlavné benefity krmiva patrí nízký podiel sacharidov, ľahká stráviteľnosť, absencia bežných alergénov, konzervantov, umelých farbív a geneticky modifikovaných zložiek. Zložením granúl tak spoločnosť Champion PetFoods naplňuje svoju firemnú víziu – priblížiť sa strave divokých šeliem.

V spojení s certifikovanou výživovou poradkyňou sme vyberali tie najlepšie granule, ktoré budeme doporučovať s čistým svedomím, tieto granule to jednoznačne vyhrali a aby sme vám ešte viac uľahčili výber, pretože toho majú v ponuke veľa, vybrali sme 5 typov granúl, tak, aby si z nich ľahko vybral každý. Môžete si ich u nás hneď objednať za výhodné ceny>>

Pôvod použitých surovín spoločnosť Champion Petfoods neskrýva, ba naopak

Veľkým plusom je, že spoločnosť Champion Petfoods kladie dôraz na pôvod surovín používaných k výrobe krmiva. Všetky použité suroviny sú uvedené na zadnej strane obalu daného produktu, a to vrátane kontaktu na farmára, od ktorého sú suroviny odoberané. Dodávatelia a podmienky chovu hospodárskych zvierat sú pravidelne kontrolované. Aj preto je cena granúl o niečo vyššia – kvalita je tu dôležitejšia ako bezohľadné využívanie zdrojov nad ich udržateľné maximum.

Spoločnosť Champion Petfoods pri výrobe granúl čerpá z 35 ročných skúseností

Orijen a Acana sú prémiové značky krmiva pre psov a mačky vyrábané spoločnosťou Champion Petfoods. Tá bola založená roku 1985 v Edmontonu v kanadskej provincii Alberta. Na poli krmív sa pohybuje viac než 35 rokov a vďaka tomu sa radí medzi predných výrobcov tých najkvalitnejších granúl a pamlskov určených pre domácich maznáčikov. K psom a mačkám pristupujú ako k divokým šelmám a od toho sa odvíja celá výrobná filozofia. Firma totiž využíva koncept tzv. biologicky vhodných surovín (Biologically Apropiate). Jedná sa o potravu, ktorou sa šelmy živia vo voľnej prírode.

Zišla by sa vám dóza na granule? Na našom e-shope nájdete niekoľko druhov špeciálnych nádob na granule.

Porovnanie granúl pre psov medzi značkami Acana a Orijen?

Hlavnými rozdielmi je obsah bielkovín a obilnín. Zatiaľ čo v krmivách Orijen nenájdete žiadne obilniny, v krmive od značky Acana môžete v niektorých produktových radách nájsť malé množstvo rezaného ovsa, ktorý disponuje nízkym glykemickým indexom a významne znižuje riziko aterosklerózy u psov. Obe zmieňované značky ponúkajú širokú škálu produktových radov.

Ako vybrať tú pravú produktovú radu granúl Acana

Produkty značky Acana sú rozdelené do 4 radov:

  • Rada Acana Classic ponúka výber z 3 príchutí, ktoré majú obsah mäsa okolo 50 % a zastúpenie obilnín v podobe rezaného ovsa.
  • Rada Acana Heritage ponúka znateľný výber rôznych druhov krmív pre psov všetkých plemien, vekových kategórií a fyzických aktivít.
  • Rada Acana Singles ponúka produkty vyrobené len z jedného druhu mäsa a je vhodným variantom pre psov s citlivejším trávením.
  • Rada Acana Regionals ako jediná ponúka okrem krmiva pre psov aj krmivo pre mačky. Obsahuje vysoký podiel mäsa okolo 70-75 % a k výberu sú 4 príchute.

Značka Orijen ponúka nie len najkvalitnejšie granule pre psov, ale aj zdravé pamlsky s obsahom mäsa až 99,9 %

Produkty značky Orijen garantujú jednotný obsah mäsa 85 % a neobsahujú žiadne obilniny. Svoje kvalitné granule rozdeľujú len podľa príchute a neradia ich do rozsiahlych radov ako je tomu pri produktoch značky Acana. Nešľapnú tu vedľa majitelia šteniat, dospelákov ani psích seniorov. Firma ponúka aj granule určené k redukcii hmotnosti, v ponuke sa nachádza tiež kvalitné krmivo pre mačky.

Kvalitné prémiové páročky s obsahom 99,5% byvola sú teraz hitom.

Medzi produkty značky Orijen, ktoré by sme odporučili vyskúšať, sú pamlsky z divokého kanca a byvola obsahujúce 99,9% mäsa. Pamlsky sú chutné, dobre stráviteľné a ideálne pre každodennú motiváciu pri výcviku. Pre spestrenie jedálnička je tiež možnosť zaobstarania napríklad salámového pamlsku, ktorý sa ľahko krája na potrebnú veľkosť. V ponuke nájdete napríklad salámový byvolí pamlsok obsahujúci 99,5% byvola.

Záverečné hodnotenie Champion Petfoods? Nemôžeme inak, než udeliť 10/10 bodov

Vďaka vysokému obsahu mäsa, stráženému pôvodu surovín a širokej škále produktových radov vrátane hypoalergénnych granúl si nás spoločnosť Champion Petfoods úplne získala, a preto odporúčame najlepšie psie granule tejto značky. A čo vy, zaujali vás kvalitné psie granule Acana a Orijen rovnako tak, ako nás?

Pokiaľ áno, tak si ich môžete hneď u nás objednať a alebo ich len omrknúť. A keď si potom na e-shope kliknete na “Odporúčame vám“, tak uvidíte 5 typov granúl, ktoré sme pre vás vybrali.

Na našom eshope ďalej môžete nájsť aj Acana granule pre mačky, kde si môžete vybrať z niekoľko druhov. Ďalej tu máme tiež odporúčanie na granule pre šteňatá malých plemien. Jedná sa o špeciálne a kvalitné granule, ktoré majú všetko potrebné ku zdravému vývinu malého psíka.

A aké granule pre psa si vyberiete vy? 🙂

Komentáre