6 najmúdrejších psích plemien

Psí svet je plný radosti a rozmanitostí. A jednou z najzaujímavejších vlastností, ktorú u našich chlpáčov pozorujeme, je inteligencia. Niektoré plemená sú totiž šikovnejšie napríklad v porozumení a učení zadaných povelov a príkazov.

Dnes vám predstavíme hneď 6 plemien, ktoré vás okúzlia nielen svojim vzhľadom a povahou.

Border kólia

Kólie sú energetické a veľmi inteligentné psy. Ich pracovitá povaha, vysoká inteligencia, vynikajúca fyzická kondícia a oddanosť, doplnená o ich pastierske zručnosti, z nich robia skvelé psie parťáky a jedno z najinteligentnejších plemien vôbec.

Jedná sa o krásne plemeno, ktoré sa veľmi rýchlo učí novým povelom a aktivitám.

Pudel

Pudel vás zaujme nielen svojím vzhľadom a eleganciou, ale aj intelektom. Jedná sa o veľmi múdre a skvelé rodinných spoločníkov, často odporúčané ako ideálne k deťom.

Vďaka ľahkému výcviku a rýchlemu učeniu sa pudel popisuje ako vhodný parťák aj menej skúseným psičkárom.

Nemecký ovčiak

Výnimočné plemeno známe pre svoju odvahu a vernosť. Vďaka svojej inteligencii, rýchlemu učeniu a premýšľaniu sú vynikajúce vo výcviku. Aj preto je toto plemeno často využívané v službách polície, hasičov i armády.

Sú veľmi verní a ochranárski, čo z nich robí skvelých strážcov. Rovnako ako vyššie spomínané plemená potrebujú aj nemeckí ovčiaci zamestnávať hlavu aj telo rôznymi aktivitami.

Zlatý retríver

Plemeno nielen krásne, ale aj veľmi trpezlivé, verné a inteligentné. Jedná sa o psíkov s mimoriadne priateľskou povahou. Aj preto sú zlatí retrievery jedno z najviac obľúbených plemien u rodín s deťmi. Sú tiež veľmi učenliví a ľahší k výcviku, radi plnia zadané povely a najväčšiu radosť majú z nadšenia a pochvál od svojich pánov.

Práve ich povaha a inteligencia z nich robí aj skvelé asistenčné psy.

Labradorský retríver

Labrador je pes, ktorý vás osloví nielen svojou inteligenciou, ale aj priateľskou povahou a všestrannosťou. Sú veľmi hraví a energetickí, rýchlo sa učia nové povely.

Toto plemeno je veľmi populárne hlavne medzi rodinami s deťmi, labradori sú ale tiež skvelými terapeutickými alebo vodiacimi psami.

Doberman

Plemeno vynikajúce svojou inteligenciou a fyzickou kondíciou. Dobermani sú popisovaní ako veľmi učenliví a rýchlo sa učia novým povelom. Sú to strážcovia svojej rodiny.

Dobermani sú skvelým plemenom pre aktívnych pánov, ktorí chcú so svojimi psami podnikať rôzne športy a aktivity.

Všetky uvedené plemená vynikajú nielen svojou inteligenciou, ale aj skvelými povahovými vlastnosťami, ktoré z nich robia ideálnych spoločníkov.

Nezabúdajte, že sa jedná o plemená, ktoré vyžadujú veľa pohybu, aktivít a mentalnú stimuláciu. Nesmieme tak zabúdať zamestnávať nielen ich telo, ale aj myseľ. Ideálne sú najrôznejšie športové aktivity alebo činnosti, pri ktorých musí pes aktívne „pracovať“. Tak zaistíte, že budete mať doma vždy spokojného a vďačného psieho spoločníka.

Chcete mať aj vy doma vychovaného psíka, pridajte sa k nám do kurzu Základná poslušnosť, kde vás výchovou prevedieme od A do Z a naučíme vás tie najúčinnejšie metódy pre výchovu. Výsledky uvidíte už po 1. tréningu! Sami budete pozerať, ako málo stačí zmeniť na to, aby pes začal počúvať a začal ho tréning baviť. Uvidíte, ako sa váš chlpáč učí nové povely za pár minút a stáva sa z neho super parťák!

Pridajte sa k nám do kurzu tu>