Vďaka vám sme najväčšia psia škola v ČR aj na Slovensku. Ďakujeme.♥

5 unikátnych spôsobov, ako interagovať so svojím psom

Hľadáte nové spôsoby, ako interagovať so svojím psom? Prinášame vám hneď 5 neopozeraných tipov, ktoré môžete so svojím psím parťákom vyskúšať aj vy.

Spoločné hlavolamy a hádanky

Najlepším spôsobom, ako rýchlo a jednoducho zabaviť psa, sú hádanky a hlavolamy. Využiť môžete napríklad hru s pamlskom a 3 kelímkami. Psa najskôr musíte naučiť že kelímok = pamlsok. Postavte pred neho jeden kelímok a ukážte mu, že do neho maškrtu dávate. Psík sa bude snažiť do kelímka dostať a je šanca, že po ňom začne hrabať packou. Pri prevrhnutí psíka pochváľte a nechajte ho vziať si odmenu. 

Pri ďalšom tréningu pamlsok kelímkom prikryte. Pre psa tak bude trochu ťažšie sa do neho dostať. Pri prevrhnutí ho opäť pochváľte a nechajte ho vziať si odmenu.

Teraz k hre samotnej. Pred psa postavte 3 kelímky dnom nahor. Psovi ukážte maškrtu a schovajte ju pod jeden z kelímkov. Následne mu dajte povel a nechajte ho, aby odmenu našiel.

Hru môžete rôzne obmieňať a upraviť priamo vám na mieru.

Preliezačky

Moja fenka ich miluje a na vonkajších psích ihriskách sme častými návštevníkmi. Hraciu dráhu pre svojho psa ale môžete zostaviť aj doma alebo na záhrade, fantázii sa medze nekladú. Psíkovi môžete urobiť dráhu na prebiehanie, kužele na tréning mobility alebo lavice na prebehnutie. Vždy sa uistite, že je hra a dráha pre psa bezpečná.

Vymýšľajte vlastné hry

Vyskúšali ste už veľa aktivít, ale stále to nie je ono? Vymyslite si vlastné hry. Namiesto robenia zložitých hlavolamov si vymyslite hlavolam vlastný, napríklad môžete psovi schovať maškrty do uteráka, ktorý budete rôzne muchlať a zamotávať. Hrajte na schovávačku, na naháňačku, proste čo vám napadne. 

Učte sa nové kúsky

Naučte sa so svojím psom triky, ktorými oslníte návštevu. Pre psíka je nová neznáma aktivita skvelým zdrojom zábavy. Pozrieť sa môžete aj na náš kurz psích trikov, kde vás naučíme hneď niekoľko takých skvelých kúskov. Svojho psa môžete naučiť aj veľa užitočných povelov, napríklad upratovať po sebe hračky alebo nosiť veci.

Vzájomná komunikácia

Snažte sa porozumieť vlastnému psovi. Naučte sa vnímať jeho potreby a signály a pochopiť, čo sa vám tým snaží povedať. Vzájomné napojenie vám navyše uľahčí každodenné spoločné fungovanie. Pri pozorovaní správania svojho psa k sebe totiž nájdete ďaleko lepšiu cestu a garantujem vám, že puto s vaším psom bude ešte silnejšie.

Komentáre